Najnowsze

Wyróżnione

Warsztaty "Duże i małe skrzaty wspaniałe"

Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze
zaprasza na bezpłatne warsztaty plastyczne

"Duże i małe skrzaty wspaniałe"

Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego regionu zarówno dzieci,
młodzież oraz osoby dorosłe.

Prace będą tworzone za pomocą technik mieszanych: malowanie, cięcie, szycie, klejenie.
Ich kubraczki i czapeczki zrobimy z mięciutkiego, ciepłego filcu, ozdobimy najpiękniej
jak potrafimy.

Warsztaty odbędą się 24 listopada 2012 roku w godz. 9.30 - 13.30
w świetlicy gminnej w Słoszewie-Kolonii

Czytaj więcej...

Szkolenie z Małych Projektów

W dniu 16 października 2012 r. w centrum Konferencyjno-Edukacyjnym Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku odbyły się warsztaty z zasad ubiegania się o wsparcie w ramach działania 413 wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie małych projektów pn.  Jak prawidłowo przygotować projekt, żeby uzyskać dofinansowanie. Celem spotkania było przybliżenie zagadnień oraz zasad ubiegania się o wsparcie w zakresie małych projektów, zwrócenie uwagi na popełniane często błędy oraz omówienie terminów związanych z obsługą wniosków.

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenie - Jak prawidłowo przygotować projekt, żeby uzyskać dofinansowanie – Małe Projekty

Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze
zaprasza na bezpłatne szkolenie
Jak prawidłowo przygotować projekt, żeby uzyskać dofinansowanie  – warsztaty z zasad ubiegania się o wsparcie w ramach działania 413 wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie małych projektów
 
Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego regionu: rolników, przedsiębiorców, twórców, przedstawicieli organizacji i instytucji, lokalnych liderów i wszystkich tych, którzy mają pomysł na rozwój regionu i poprawę jego atrakcyjności.

Szkolenie odbędzie się 16 października 2012 roku
w budynku szkoleniowym MODR oddział Poświętne w Płońsku

Czytaj więcej...

Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem".

"Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" to tytuł wspólnie wypracowanego questu przez uczestników warsztatów pt. QUESTING TWORZENIE ATRAKCJI TURYSTYCZNO-EDUKACYJNYCH W FORMIE POSZUKIWANIA SKARBÓW, które odbyły się w dniach 13 i 14 września 2012 roku, w Gospodarstwie Agroturystycznym „Sielanka”, w miejscowości Pólka Raciąż.

Czytaj więcej...

Zapraszamy przedstawicieli LGD na dwudniowe szkolenie pn.: „Questing – tworzenie atrakcji turystyczno – edukacyjnych w formie poszukiwania skarbów”.

Lokalna Grupa Działania - Przyjazne Mazowsze serdecznie zaprasza przedstawicieli lokalnych grup działania z terenu Mazowsza do udziału w warsztatach „Questing – tworzenie atrakcji turystyczno – edukacyjnych w formie poszukiwania skarbów”.
Warsztaty odbędą się w dniach 13 i 14 września 2012 roku na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Sielanka - Raciąż” w miejscowości Pólka Raciąż, powiat płoński.

Czytaj więcej...

Produkt turystyczny – szansą na rozwój regionu

Wspólnie na szlaku, weekendy mobilne ale bez samochodu, wakacje u mnie i u moich sąsiadów, każdy może mnie zapytać o tę okolicę… taka była myśl przewodnia szkolenia pn. Produkt turystyczny  - szansą na rozwój regionu, które odbyło się 28 czerwca 2012 roku.

Czytaj więcej...

Szkolenie: Produkt turystyczny – szansą na rozwój regionu

Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze zaprasza na warsztaty

Produkt turystyczny – szansą na rozwój regionu

Wspólnie na szlaku, weekendy mobilne ale bez samochodu, wakacje u mnie i u moich sąsiadów, każdy może mnie zapytać o tę okolicę ……

Czytaj więcej...

Szkolenie nt. "Możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach rolnych"

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie organizuje w terminie 11-13 czerwca 2012 r. szkolenie nt. "Możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach rolnych"
Wiodącym tematem szkolenia będą zmiany w przepisach i najnowsze technologie w rozwoju odnawialnych źródeł energii.
Do wzięcia udziału w szkoleniu zapraszamy wszystkich zainteresowanych powyższymi zagadnieniami.
Na Państwa zgłoszenia czekamy do dnia 4 czerwca 2012.

Czytaj więcej...

Małe projekty - szkolenia

W dniu 14 października 2011 r. w budynku szkoleniowym Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego miało miejsce szkolenie pt. Małe projekty – szansą na inicjowanie i realizację własnych pomysłów oraz rozwój regionu”
organizowane przez Lokalną Grupę Działania – Przyjazne Mazowsze. Celem szkolenia było zapoznanie uczestników z ideą, celami i zakresem małych projektów. Odbyły się warsztaty pisania wniosków, przeanalizowano wniosek o płatność oraz sprawozdawczość w małych projektach. W szkoleniu uczestniczyło 38 osób, w tym rolnicy, przedsiębiorcy, właściciele gospodarstw agroturystycznych, koordynatorzy gminni.
Szkolenie prowadził dr Leszek Leśniak, doświadczony i ceniony metodyk z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie, ekspert współpracujący z MRiRW, samorządami województwa, lokalnymi grupami działania i innymi instytucjami.
Wykładowca przedstawił zakres Małych projektów, omówił co może być kosztem kwalifikowanym, uczył słuchaczy myślenia projektowego. Podkreślał, że wniosek o przyznanie pomocy piszemy nie dla siebie ale dla tych co będą go czytać i oceniać – oni nic albo prawie nic nie wiedzą o naszych problemach, planach, pomysłach- napiszmy tak aby zrozumieli o co nam chodzi.
Spostrzeżeniami wynikającymi z olbrzymiej liczby wniosków z działania Małe projekty podzielili się z uczestnikami szkolenia panowie: Piotr Łukasik Kierownik Wydziału Leader oraz Marcin Podgórski Kierownik Wydziału Autoryzacji Płatności Programów Unijnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Goście zaprezentowali listę najczęściej popełnianych błędów przy wypełnianiu i składaniu wniosków z małych projektów. Podkreślili następujące kwestie:
- dołączanie wersji elektronicznej do składanego wniosku, na płycie CD, co usprawni oraz przyspieszy jego weryfikację,
- obowiązek posługiwania się jednobrzmiącym tytułem operacji, we wszystkich dokumentach, na których jest do niego odwołanie,
- w celach operacji zakresu rzeczowego np. zakup komputera,
- w wersji aktywnej wniosku jest określona z góry ustalona liczba znaków do wykorzystania np. cele operacji- 1000 znaków, uzasadnienie zgodności z celami LSR i kryteriami – 3000 znaków,
- istnieje możliwość zaznaczania kilku zakresów operacji, ale muszą być one ze sobą racjonalnie powiązane,
- w zakresie 15.2.3. „remont połączony z modernizacją lub wyposażenie istniejących świetlić wiejskich…” do wniosku o płatność należy dołączyć regulamin świetlicy wiejskiej albo obiektu pełniącego funkcję świetlicy wiejskiej,
- mały projekt musi stanowić zamkniętą całość a nie część większej inwestycji sztucznie wyodrębnioną, takie działania mogą doprowadzić do wykluczenia beneficjenta z możliwości pozyskania funduszy PROW na okres 2 lat,
- wskazane jest dołączenie kopii dokumentów uzasadniających poziom cen dla danego zadania, nie są one wymagane dla pozycji, których poziom cen jest powszechnie znany; jeżeli nie będą dołączone oferty cenowe UM ustalając poziom cen weźmie pod uwagę ceny korzystniejsze z punktu widzenia pracownika Urzędu Marszałkowskiego,
- w trakcie realizacji wniosku należy prowadzić na bieżąco zapisy w karcie pracy oraz usług świadczonych nieodpłatnie lub zawrzeć umowę o świadczenie pracy z wolontariuszem, aby wykazać poziom wkładu własnego w małych projektach,
- wnioskodawca musi udowodnić, że operacja podlegająca wsparciu nie podlega warunkom przyznania pomocy w ramach działań: Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw oraz Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe: prezentacje omawiane przez dr Leszka Leśniaka, matryce logiczną do przygotowania schematu projektu, wnioski o przyznanie pomocy i o płatność wraz z instrukcjami w wersji papierowej oraz elektronicznej, materiały szkoleniowe LGD- Przyjazne Mazowsze wraz z lokalnymi kryteriami oraz minimalnymi wymaganiami, których spełnienie jest niezbędne do wyboru małego projektu.

Żywe zainteresowanie okazane dla omawianych spraw oraz czas poświęcony przez słuchaczy, potwierdziło zasadność i celowość tego szkolenia.

Model współpracy samorządu terytorialnego

Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu Model współpracy samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi. Tworzenie warunków do społecznej aktywności, które odbędzie się 27 stycznia 2012 roku w Centrum Edukacyjno-Szkoleniowym Oddziału Poświętne MODR Warszawa, Płońsk, ul. H. Sienkiewicza 11
Szkolenie, jest efektem działań realizowanych przez niepubliczną uczelnię akademicką Collegium Civitas będącą partnerem projektu „Model współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych – wypracowanie i upowszechnienie standardów współpracy”, którego liderem jest Departament Pożytku Publicznego w MPiPS. Ponadto do współpracy przy realizacji przedsięwzięcia włączyły się: Związek Miast Polskich, Sieć Splot oraz Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich.
Celem projektu jest zapoznanie przedstawicieli samorządu i organizacji pozarządowych z zasadami modelowej współpracy, promocja efektów dwuletniego projektu, prac partnerów i zespołów ekspertów, a także wykorzystanie i upowszechnianie zdobytej wiedzy do wspierania dobrej współpracy między samorządami a organizacjami pozarządowymi.
W ramach tego przedsięwzięcia zaproszono osoby z całej Polski do udziału w bezpłatnych zajęciach „Szkoła dla trenerów modelu współpracy”. Wśród 32 osób z kraju wyłoniono dwie z województwa mazowieckiego a wśród nich przedstawiciela naszej LGD- PM.
Do udziału w szkoleniu zapraszamy koordynatorów gminnych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych współpracujących z LGD – Przyjazne Mazowsze. Ze względu na warsztatową formę szkolenia ilość miejsc jest ograniczona. Serdecznie zachęcamy do udziału w szkoleniu, które jest bezpłatne. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie. Prosimy o przesłanie potwierdzenia swojego uczestnictwa do 25 stycznia 2012. W załączeniu zaproszenie oraz program szkolenia.


Grażyna Opolska
Prezes LGD - Przyjazne Mazowsze

baboszewociechanowdzierzazniajoniecnaruszewoplonskraciazczerwinsksochocinzaluskiczerwinsk

domlgd

okladka publikacji CoWiP

 

ikonka broszura okładka

ikonka

Certyfikaty Przyjazne Mazowsze

IKONKAAA

ikonka2019

IKONKA

 

 

ikonka Ciekawostki Turystyczne

 

ikonka TWÓRCY LOKALNI

 

ikonka produkty lokalne

 

ikonka ciekawe biografie

 

 

2

 

mpnt

 

skrzat

 

 

Skrzatolandia

 

ikonka aktualna

LGD KSIAZKA

napisz

ziemia plonska okladka

okladka do akceptacji 1

IKONKA POTENCJAŁ TURYSTYCZNY

Archiwum artykułów

unnamed

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność