ikonka

Turystyczne atrakcje u naszych sąsiadów

Wizyta studyjna w wybranych firmach turystycznych na obszarze LGD Fundacja Aktywni Razem

W dniach 22 i 23 października br. grupa przedstawicieli podmiotów turystycznych z LGD – Przyjazne Mazowsze gościła na obszarze LGD Aktywni Razem. Była to wizyta studyjna zorganizowana w ramach międzynarodowego projektu współpracy TERRA Turystyka – dla ożywienia gospodarczego obszarów wiejskich. Celem wizyty było zacieśnienie współpracy pomiędzy podmiotami turystycznymi z obszarów lokalnych grup działania,  które uczestniczą w projekcie, wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk a także poznanie wypracowanych podczas spotkań klubowych ofert turystycznych. W pierwszym dniu wizyty odwiedziliśmy m.in. „Zajazd Nad Wisłą” w Jordanowie, Pensjonat BOSS w Nowym Grabiu, Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „Ziarno” w Grzybowie.

Czytaj więcej...

Wizyty studyjne w wybranych firmach turystycznych

W dniach 19 i 22 września 2014 r. odbyły się wizyty studyjne w wybranych firmach turystycznych na terenie LGD - Przyjazne Mazowsze oraz LGD Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego. Są one jednym z zadań do realizacji w ramach międzynarodowego projektu współpracy TERRATurystyka dla Ożywienia Gospodarczego Obszarów Wiejskich, w którym uczestniczą trzy grupy polskie(LGD Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego, LGD – Przyjazne Mazowsze oraz LGD Aktywni Razem) i jedna fińska. 

Czytaj więcej...

Wizyta studyjna do Finlandii – konferencja podsumowująca projekt TERRA

Finlandia to przepiękny kraj, gdzie przyroda dziewicza, niekończące się lasy, a cisza jest ciszą a bogactwo runa leśnego jest wyjątkowe. Lokalne grupy działania podobnie jak u nas zastanawiają się jak wykorzystać walory przyrodnicze kraju do rozwoju turystyki. Laponia kojarzona z wioską Mikołaja reniferami jest chętnie odwiedzana zimą, teraz stawia na turystykę letnią. W pięknej scenerii w „Pappilan Pehtoori” w miejscowości Simo  1 września 2014 r. uczestnicy konferencji podsumowującej projekt TERRA – Tourism for Economic Revival of Rural Areas/Turystyka dla Ożywienia Gospodarczego Obszarów Wiejskich wskazywali na problemy w rozwoju turystyki na obszarach wiejskich, zagrożenia jak i na możliwości i kierunki jej rozwoju na swoich terytoriach

Czytaj więcej...

Kongres Lokalnej Przedsiębiorczości Turystycznej

Kongres Lokalnej Przedsiębiorczości Turystycznej, 22 maja 2014r., w ramach międzynarodowego projektu współpracy TERRA.

W dniu 22 maja w hotelu Folwark Klepisko w Nieporęcie nad Jeziorem Zegrzyńskim odbył się Kongres Lokalnej Przedsiębiorczości Turystycznej. Kongres stanowił jedno z działań, realizowanych w ramach międzynarodowego projektu współpracy TERRA – Tourism for Economic Revival of Rural Areas / Turystyka dla Ożywienia Gospodarczego Obszarów Wiejskich. W spotkaniu wzięli udział członkowie i podmioty turystyczne z obszaru działania trzech partnerów z Mazowsza: Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego (z siedzibą w Legionowie),  Lokalnej Grupy Działania – Przyjazne Mazowsze, Lokalnej Grupy Działania Aktywni Razem (z siedzibą w Łącku) oraz reprezentacja Lokalnej Grupy Działania Perapohjolan kehitys z fińskiej Laponii, a także przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego (Radosław Rybicki – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Obszarów Wiejskich).

Czytaj więcej...

Spotkania w ramach Inkubatora Produktów Turystycznych

Od kwietnia 2013 r. raz w miesiącu, przedstawiciele dziewięciu podmiotów turystycznych z obszaru Lokalnej Grupy Działania – Przyjazne Mazowsze spotykają się w celu wypracowania wspólnych ofert turystycznej  skierowanych do określonych  grup odbiorców. Spotkanie te są kontynuacją spotkań klubowych, które odbyły się w okresie październik, styczeń – marzec 2013. 

Czytaj więcej...

IV spotkanie klubowe w ramach międzynarodowego projektu współpracy TERRA

4 kwietnia 2013 r. w ramach międzynarodowego projektu współpracy TERRA - Tourism for Economic Revival of Rural Areas/ Turystyka - dla ożywienia gospodarczego obszarów wiejskich/  w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Sobanicach  odbyło się czwarte spotkanie klubowe lokalnych podmiotów z branży turystycznej.

Czytaj więcej...

III spotkanie klubowe w ramach międzynarodowego projektu współpracy TERRA.

W dniu 1 marca 2013 r. w ramach międzynarodowego projektu współpracy TERRA - Tourism for Economic Revival of Rural Areas/ Turystyka - dla ożywienia gospodarczego obszarów wiejskich/  w gospodarstwie agroturystycznym „Sielanka” w Pólce-Raciąż  odbyło się trzecie spotkanie klubowe lokalnych podmiotów z branży turystycznej.

Czytaj więcej...

baboszewociechanowdzierzazniajoniecnaruszewoplonskraciazczerwinsksochocinzaluskiczerwinsk

ikonka broszura okładka

 

ikonka biuletyn okładka 

 

 

 IKONKA

 

ikonka Ciekawostki Turystyczne

 

ikonka TWÓRCY LOKALNI

 

ikonka produkty lokalne

 

ikonka ciekawe biografie

 

mpnt

 

skrzat

 

 

Skrzatolandia

 

 

 

 

LGD KSIAZKA

napisz

ziemia plonska okladka

okladka do akceptacji 1

IKONKA POTENCJAŁ TURYSTYCZNY

Archiwum artykułów

unnamed

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność