Najnowsze

Wyróżnione

Relacja z promocji publikacji pt. „Smaki Przyjaznego Mazowsza”

2 logo i slogan operacja własna II

Dnia 20 czerwca 2024 r. w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku odbyła się promocja publikacji pt. „Smaki Przyjaznego Mazowsza"wydanej w ramach operacji pt. „Marka – Przyjazne Mazowsze II edycja”. 

 

Wydarzenie, w którym wzięło udział ok. 100 osób, było okazją do zaprezentowania wybranych przepisów kulinarnych, które udało nam się pozyskać i zebrać od naszych lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, przedsiębiorców oraz organizacji. A wszystko dlatego, by to czym delektujemy się zazwyczaj podczas targów, jarmarków, kiermaszy lub innych lokalnych wydarzeń uczynić bardziej dostępnym do indywidualnego wykorzystania.
W publikacji  obok przepisów na produkty promujące tradycje i zasoby naszego regionu znajdują się opisy historii dań, a także opisy działalności KGW, organizacji, przedsiębiorców.

 

Na początku wydarzenia członkowie Zarządu LGD-Przyjazne Mazowsze: Pani Danuta Kucińska - Prezes LGD-PM oraz Panie Katarzyna Zalewska i Agnieszka Matoblewska - Zastępcy Prezesa, serdecznie powitały zgromadzonych gości, a wśród nich: Pana Artura Adamskiego - Starostę Powiatu Płońskiego, Pana Jacka Ryzińskiego - Wicestarostę Powiatu Płońskiego, Pana Jacka Podgórskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Sochocin, Panią Jolantę Marzęcką - Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku, która również reprezentowała Pana Andrzeja Pietrasika – Burmistrza Miasta Płońsk, Pana Michała Wojtusika - Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku, Panią Marzannę Szacherską – Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku,  Panią Ewę Sokólską – Radną Miejską w Płońsku, przedstawicieli instytucji, organizacji, przedsiębiorców oraz zaproszone Koła Gospodyń Wiejskich. 

 

Kolejnym punktem programu było omówienie przez osobę prowadzącą spotkanie działań zrealizowanych w ramach  operacji własnej pt. „Marka – Przyjazne Mazowsze II edycja”. Prowadzący przedstawił również zakres publikacji pt. „Smaki Przyjaznego Mazowsza”, która ma na celu promowanie lokalnych przepisów, tradycji kulinarnych i wspieranie aktywności KGW,organizacji, przedsiębiorców, podkreślając znaczenie dzielenia się regionalnymi przepisami i inspiracjami kulinarnymi. W dalszej części spotkania przeprowadził krótkie wywiady z bohaterami publikacji, którzy przybyli na to wyjątkowe wydarzenie. Mieli oni okazję opowiedzieć o swojej działalności, pomyśle na potrawę, która została umieszczona w książce oraz o swoich planach na ten rok.

 

W imieniu LGD-Przyjazne Mazowsze Przewodniczący Rady Stowarzyszenia Pan Leonard Napiórkowski przekazał wyrazy uznania i wręczył podziękowanie dla Pana Mariusza Godlewskiego za udział w pracach Rady Stowarzyszenia oraz na rzecz LGD-PM.

 

Wszystkim uczestnikom spotkania przekazano egzemplarze publikacji, a na zakończenie zaproszono na poczęstunek, na którym można było skosztować również niektórych potraw opisanych w książce.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w promocji naszej publikacji pt. „Smaki Przyjaznego Mazowsza” oraz tym, którzy przyczynili się do jej powstania.Wyrazy wdzięczności kierujemy do przedstawicieli władz i instytucji powiatowych, miejskich i gminnych oraz organizacji pozarządowych za wsparcie i obecność podczas wydarzenia. Państwa zaangażowanie i obecność były dla nas niezwykle ważne,wszystkim nam zależy na tym by wspierać rozwój naszych, lokalnych produktów.

Szczególne podziękowania składamy autorom przepisów – przedstawicielom lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, przedsiębiorcom oraz organizacjom, którzy podzielili się swoimi przepisami czy wspomnieniami, własnymi pomysłami oraz zdjęciami. To dzięki Wam nasza publikacja jest tak wyjątkowa i różnorodna !!!

 

Dziękujemy również Pani Annie Goliasz za redakcję merytoryczną publikacji oraz za wsparcie i zaangażowanie na każdym etapie pracy nad publikacją.

 

Serdecznie zapraszamy do lektury naszej publikacji pt. „Smaki Przyjaznego Mazowsza",
w której znajdą Państwo zarówno tradycyjne potrawy, jak i nowoczesne interpretacje dawnych smaków, które z pewnością zachwycą podniebienia domowników, Odkryją w niej Państwo sekrety lokalnej kuchni oraz poznają historie i tradycje stojące za każdym przepisem. Publikacja pt. „Smaki Przyjaznego Mazowsza" to doskonały wybór dla wszystkich miłośników gotowania oraz tych, którzy chcą wzbogacić swoją kuchnię o nowe, regionalne smaki.

 

Nie czekajcie – sięgnijcie po naszą publikację i pozwólcie, by smaki Przyjaznego Mazowsza zagościły w Waszych domach! 

 

Liderem projektu jest Lokalna Grupa Działania- Przyjazne Mazowsze, natomiast partnerem w realizacji projektu -  Gmina Płońsk.

 

Operacja pt. „Marka – Przyjazne Mazowsze II edycja” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

 

baboszewociechanowdzierzazniajoniecnaruszewoplonskraciazczerwinsksochocinzaluskiczerwinsk

MazDniRol 24

domlgd

okladka publikacji CoWiP

 

ikonka broszura okładka

ikonka

Certyfikaty Przyjazne Mazowsze

IKONKAAA

ikonka2019

IKONKA

 

 

ikonka Ciekawostki Turystyczne

 

ikonka TWÓRCY LOKALNI

 

ikonka produkty lokalne

 

ikonka ciekawe biografie

 

 

2

 

mpnt

 

skrzat

 

 

Skrzatolandia

 

ikonka aktualna

LGD KSIAZKA

napisz

ziemia plonska okladka

okladka do akceptacji 1

IKONKA POTENCJAŁ TURYSTYCZNY

Archiwum artykułów

unnamed

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność