MENU

Przyjazne Mazowsze Ugości

KOMUNIKAT MARKI LOKALNEJ

Przyjazne Mazowsze Ugości… tutaj gdzie historia i natura podzieliły polskie włości w kratkę na pola, lasy, urokliwe miasteczka i wsie w dolinach. Gdzie Sarbiewski – Horacy z Mazowsza tworzył barokową poezję, a Sienkiewicz – pierwszą powieść. Ideę nowego państwa rozgłosił Ben Gurion, a Jagiełło do sukcesu pod Grunwald poprowadził swewojsko rzekomym mostem przez Wisłę. Tak powstały pomniki historii Polski. Dziś w przyjazną opowieść wkradają się tanecznym spływem kajakarze kuszeni ptasią muzyką, zapachem truskawek i smakiem lokalnych produktów. A guzik z Sochocina spoziera z izby przez szeroko otwarte  oczy na przyjazne jarmarki, mosty, stoły i manufaktury.
Zanurz się w Przyjazne Mazowsze, zasmakuj w owocach jego ziem. Spotkaj wspaniałych ludzi, lokalnych twórców i gospodarzy. Daj się prowadzić trasom i ścieżkom Przyjaznego Mazowsza! Zapisz swoje przyjazne wspomnienia i plany na tradycyjnej makatce z Raciąża.

Marka lokalna Przyjazne Mazowsze Ugości powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, podmiotów gospodarczych, organizacji pozarządowych i instytucji działających na rzecz zrównoważonego rozwoju obszaru Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze. Marka ta jest budowana w oparciu o bogactwo dóbr przyrody oraz historię Regionu w dialogu społecznym z interesariuszami – wszystkimi którzy zainteresowani są rozwojem obszaru w oparciu o potencjał lokalnego środowiska.

Znak Promocyjny Przyjazne Mazowsze Ugości przyznawany jest w trzech zasadniczych kategoriach:

  • produkt,
  • usługa
  • inicjatywa.

Rodzaje produktów, usług lub inicjatyw, które mogą być oznaczane Znakiem ujęte są w katalogu użytkowników Znaku Promocyjnego Przyjazne Mazowsze Ugości.

Produkty, usługi i inicjatywy, w stosunku do których ma zostać przyznane prawo do używania i posługiwania się Znakiem winny charakteryzować się specyficznymi cechami:
a) powiązanie z Regionem,
b) jakość,
c) przyjazność dla środowiska,
d) przyjazność dla klientów i mieszkańców,
e) wyjątkowość,
f) współpraca w ramach Programu marki lokalnej Przyjazne Mazowsze Ugości.

Prawo do używania i posługiwania się Znakiem przyznawane jest na okres dwóch lat z możliwością przedłużenia okresu przysługiwania tego prawa na kolejne dwa lata.

Celem znakowania produktów, usług i inicjatyw Znakiem Przyjazne Mazowsze Ugości jest m.in.: wsparcie przedsiębiorczości lokalnej, w oparciu o zasoby lokalnego środowiska, jego dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, ze szczególnym uwzględnieniem produktów lokalnych; wyróżnienie produktów i usług o najwyższej jakości, wartościowych dla budowania Marki Lokalnej; tworzenie relacji i sieci współpracy pomiędzy produktami wyróżnionymi Znakiem Promocyjnym; dążenie do podnoszenia jakości produktów, usług i inicjatyw oznaczonych Znakiem.

Potencjalnymi użytkownikami marki lokalnej mogą być m.in.: gospodarstwa agroturystyczne, lokalni producenci miodu, oleju, sera, chleba, ciast, słodyczy, soków, przetworów owocowych, zdrowych napojów i innych produktów spożywczych, manufaktury lokalne, rolnicy posiadający własne uprawy warzyw, rękodzielnicy, organizatorzy imprez lokalnych, gospodarze wydarzeń, oferujący warsztaty artystyczne, edukacyjne, kulinarne, wytwórcze, stowarzyszenia i instytucje realizujące inicjatywy lokalne, firmy turystyczne, hotele, pensjonaty, restauracje, koła gospodyń wiejskich.

Obszar LGD - Przyjazne Mazowsze

 

Wsparcie na wdrażanie i zarządzanie strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność
dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach EFRROW