MENU

 

Wsparcie na wdrażanie i zarządzanie strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność
dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach EFRROW

Zaproszenie na szkolenie pt. „Zasady ubiegania się o wsparcie na rozwój działalności gospodarczej”

W związku z planowanym naborem wniosków nr 3/2025 zapraszamy na bezpłatne szkolenie dotyczące zasad ubiegania się o wsparcie dla wnioskodawców zamierzających rozwijać działalność gospodarczą (mikro i małe przedsiębiorstwa) w ramach przedsięwzięcia P.III.1 Usługi rozwijające cyfryzacje lub ekologię lub innowacje w zakresie rozwoju przedsiębiorczości, w tym rozwoju biogospodarki lub zielonej gospodarki poprzez rozwijanie pozarolniczej działalności gospodarczej.

Termin: 5 sierpnia 2025 r., godz. 14.00-17.00

Miejsce: Centrum Edukacyjno – Konferencyjne MODR O/Poświętne w Płońsku

Prowadząca: Marzena Cieślak

Szkolenie adresowane jest do osób fizycznych, osób prawnych, jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej z obszaru następujących gmin: Baboszewo, Czerwińsk nad Wisłą, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Płońsk, Sochocin, Raciąż, Miasto Raciąż, Staroźreby i Załuski.

W przypadku osoby fizycznej lub wspólnika spółki cywilnej będącego osobą fizyczną pomoc jest przyznawana, jeśli ta osoba fizyczna w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy ma ukończone 18 lat.

Pomoc przyznaje się, jeżeli wnioskodawca co najmniej od roku poprzedzającego dzień złożenia WoPP:

  • posiada miejsce wykonywania działalności gospodarczej oznaczone adresem wpisanym do CEIDG na obszarze wiejskim objętym LSR;
  • posiada siedzibę lub oddział, które znajdują się na obszarze wiejskim objętym LSR – w przypadku wnioskodawcy będącego osobą prawną lub jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną.

Ponadto:

  • prowadzi mikroprzedsiębiorstwo albo małe przedsiębiorstwo,
  • warunki przyznania pomocy są spełnione przez wszystkich wspólników spółki, w przypadku gdy operacja będzie realizowana w ramach wykonywania działalności gospodarczej w formie spółki cywilnej,
  • w okresie 3 lat poprzedzających dzień złożenia WoPP wykonywał łącznie co najmniej przez 365 dni działalność gospodarczą, do której stosuje się Prawo przedsiębiorców, oraz nadal wykonuje tę działalność,
  • wnioskodawcy nie została dotychczas przyznana pomoc na operację w tym zakresie w ramach PS WPR,
  • upłynęły co najmniej 2 lata od dnia wypłaty pomocy wnioskodawcy na operację w zakresie podejmowanie pozarolniczej działalności gospodarczej („Start DG”) w ramach PS WPR,
  • upłynęły co najmniej 2 lata od dnia wypłaty wnioskodawcy płatności ostatecznej na podejmowanie lub prowadzenie lub rozwijanie działalności gospodarczej w ramach poddziałań 4.2, 6.2, 6.4 lub 19.2 objętych PROW 2014-2020.

Pomoc przyznaje się w formie  zwrotu części kosztów kwalifikowalnych. Maksymalny dopuszczalny poziom pomocy na operację, tj. stosunek wysokości przyznanej pomocy do kosztów kwalifikowalnych, wynosi 65%. Kwota przyznanej pomocy nie może być niższa niż 50 000 zł i nie wyższa niż 150 000 zł.

Zgłoszenia przyjmujemy do 03.08.2025 r. telefonicznie 23 661 3161 lub mailem: biuro@lgdpm.pl

 

 

 

 

 

 

Obszar LGD - Przyjazne Mazowsze