Najnowsze

Wyróżnione

Konkurs na najlepsze praktyki - Nordic-Baltic Rural and Maritime Award 2018

 

Krajowe Sieci Obszarów Wiejskich Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Szwecji i Polski w ramach Nordycko-Bałtyckiej współpracy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze praktyki w zakresie inicjatyw, projektów lub inwestycji na rzecz rozwoju obszarów wiejskich (Nagroda Nordycko-Bałtyckiej Sieci Obszarów Wiejskich i Obszarów Przybrzeżnych 2018 Nordic-Baltic Rural and Maritime Award 2018).

Celem konkursu jest:

- pokazanie znaczenia projektów i inwestycji, które doprowadziły do polepszenia warunków  
 życia i możliwości rozwoju mieszkańców obszarach wiejskich lub przybrzeżnych, stworzyły  
 nowe miejsca pracy i przyczyniły się do wzmocnienia istniejących i powstania nowych firm,  
 dały nadzieję na przyszłość,

- upowszechnianie informacji i wniosków, aby inni mogli również skorzystać z nowych   
 rozwiązań i metod,

- budowanie i upowszechnianie wiedzy na temat kryteriów udanego rozwoju obszarów    
 wiejskich lub przybrzeżnych,

- promowanie regionu Morza Bałtyckiego i współpracy Nordycko-Bałtyckiej Sieci Obszarów   
 Wiejskich jako dobry przykład dla całej UE,

- wspieranie współpracy w makroregionie Morza Bałtyckiego.

W konkursie nominowane mogą być wszystkie inwestycje, działania i projekty wspierane
z Europejskiego Funduszu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich lub Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w okresie programowania 2007-2013 oraz 2014-2020.

 

Przy ocenie projektu będą brane pod uwagę następujące elementy m.in.: długotrwały wpływ na społeczności wiejskie lub przybrzeżne lub przedsiębiorstwa, różnorodność podmiotów biorących udział w projekcie, jego aspekt społeczny (jakość życia, wzmocnienie pozycji, włączenie, usługi), ekonomiczny (miejsca pracy, przedsiębiorstwa, dochody, nowe rynki) oraz ekologiczny (przywrócenie lub ochrona różnorodności biologicznej, bardziej wydajne wykorzystanie zasobów naturalnych, wyższy poziom gospodarki obiegu zamkniętego itp.). Ponadto pod uwagę będą brane zasięg międzynarodowy projektu oraz realizacja celów Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego.

Spośród nadesłanych w konkursie zgłoszeń JC KSOW, zgodnie z kryteriami oceny, nominuje trzy projekty z Polski, które zostaną przekazane do organizatora - Szwedzkiej Sieci Obszarów Wiejskich. Następnie komisja składająca się z przedstawicieli sieci organizujących konkurs wybiera do finału jeden projekt z każdego kraju. Finaliści mogą przygotować krótki film wideo przedstawiający istotne zalety projektu, który następnie zostanie zaprezentowany podczas gali wręczenia nagród.

Ceremonia z udziałem finalistów odbędzie się 19 maja 2018 r. w Örnsköldsvik w Szwecji podczas Szwedzkiego Parlamentu Wiejskiego. Udział przedstawiciela finalisty z Polski zostanie sfinansowany na koszt JC KSOW. Trzy zwycięskie projekty wybrane w przeddzień rozpoczęcia Szwedzkiego Parlamentu Wiejskiego zostaną zaprezentowane i nagrodzone podczas uroczystej gali. Wszystkie filmy i opisy projektów zgłoszonych do finału zostaną udostępnione na stronach internetowych sieci krajów uczestniczących.

Projekty należy zgłaszać w języku polskim do Jednostki Centralnej KSOW do dnia 15 lutego 2018 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Do wypełnionego formularza należy załączyć co najmniej 5 zdjęć przedstawiających działanie projektu / inwestycji / inicjatywy wraz z ich opisem. 

Więcej informacji na stronie:http://ksow.pl/news/entry/13008-konkurs-na-najlepsze-praktyki-w-zakresie-inicjat.html bądź pod numerem telefonu 22 623 28 38 - p. Agata Markuszewska.

Źródło: www.ksow.pl

 

 

baboszewociechanowdzierzazniajoniecnaruszewoplonskraciazczerwinsksochocinzaluskiczerwinsk

MazDniRol 24

domlgd

okladka publikacji CoWiP

 

ikonka broszura okładka

ikonka

Certyfikaty Przyjazne Mazowsze

IKONKAAA

ikonka2019

IKONKA

 

 

ikonka Ciekawostki Turystyczne

 

ikonka TWÓRCY LOKALNI

 

ikonka produkty lokalne

 

ikonka ciekawe biografie

 

 

2

 

mpnt

 

skrzat

 

 

Skrzatolandia

 

ikonka aktualna

LGD KSIAZKA

napisz

ziemia plonska okladka

okladka do akceptacji 1

IKONKA POTENCJAŁ TURYSTYCZNY

Archiwum artykułów

unnamed

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność