Najnowsze

Wyróżnione

Partnerzy z Hiszpanii na obszarze LGD-Przyjazne Mazowsze

W dniu 15 września 2019r., w ramach międzynarodowego projektu współpracy pt.„Co Wieś to inna pieśń”, na obszarze Lokalnej Grupy Działania-Przyjazne Mazowsze gościliśmy naszego partnera zagranicznego Mancomunidad de Desarrollo Condado de Huelva z siedzibą w Bonares (Hiszpania).

Uczestnikami wizyty byli: Ignacio Caraballo - Marszałek Prowincji  Huelva, Miguel Ángel Curiel Reinoso - prezes Mancomunidad de Desarrollo Condado de Huelva oraz burmistrz gminy Hinojos, Pilar Cendrero Araújo - zastepca dyrektora Mancomunidad de Desarrollo Condado de Huelva, Mayte Jiménez Díaz - manager Mancomunidad de Desarrollo Condado de Huelva, Ángela Olaya Camacho - specjalista do spraw komunikacji w Mancomunidad de Desarrollo Condado de Huelva, koordynatorka projektu.   


Swoją wizytę goście rozpoczęli od spotkania w biurze LGD-PM, podczas którego Prezes Stowarzyszenia Danuta Kucińska przedstawiła prezentację na temat działalności grupy. Następnie uczestnicy wizyty udali się na Jarmark Jesienny  ,,Od pola do stołu”. Po przywitaniu z przedstawicielami władz lokalnych, regionalnych i krajowych odwiedzili stoiska wystawiennicze oraz mieli okazję degustować produkty kulinarne na naszym stoisku. Podczas konferencji zorganizowanej przez Mazowiecki  Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie O/Poświętne w Płońsku przedstawicile z Hiszpanii zaprezentowali swój obszar, produkty lokalne i turystyczne. Zgodnie z programem uczestniczyli również w IV Płońskich Gminnych Dożynkach Diecezji Płockiej i Ziemi Płońskiej w Szerominku. Podziwiali piękne wieńce i ceremoniał dożynkowy  a na scenie złożyli podziękowania i życzenia dla rolników i wszystkich uczestników imprezy.

Ostatnim punktem programu była wizyta w Gospodarstwie Agroturystycznym Sielanka Raciąż w Pólce Raciąż. Po przywitaniu gości przez gospodarzy,  uczestnikom wizyty zaprezentowano projekty zrealizowane za pośrednictwem LGD –Przyjazne Mazowsze tj. tramwaj konny, przyroda to przygoda, sptkanie ze zdrowiem – SPA dla każdego  i inne. Podczas pobytu w Sielance zostały zoorganizowane także warsztaty ceremiczne prowadzone przez Małgorzatę Adamczyk. Z produktami regionalnymi i tradycyjnymi , ich promocją i ochroną zapoznała uczestników Zenona Szostek. 

Miłą niespodzianką był występ Łukasza Szostka, muzyka, wokalisty i autora tekstów. Podczas kolacji życzenia gościom z Hiszpanii przekazał Burmistrz Miasta Raciąż – Mariusz Godlewski. Była to również okazja do prowadzenia bezpośrednich rozmów pomiędzy uczestnikami wizyty na temat pogłębienia współpracy. Wizyta przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze otwartej na dalsze kontakty.

 

 

W dniu 16 września przedstawiciele Mancomunidad udali się na obszar działania Stowarzyszenia Społecznej Samopomocy –LGD, które jest drugim partnerem naszego projektu.

 

Mancomunidad de Desarrollo Condado de Huelva to jednostka ponadgminna, utworzona przez 15 gmin w prowincji Huelva, region Andaluzja w Hiszpanii. Podmiot ten dąży do poprawy jakości życia mieszkańców swoich gmin, świadczy usługi dla około 90 000 mieszkańców (prawie 20% ogółu w prowincji Huelva). Organizacja została utworzona w 1996 r. Od momentu powstania prowadzi także różne projekty o charakterze turystycznym, których celem jest podniesienie świadomości wśród ludności na temat ogromnego znaczenia zasobów dziedzictwa regionu oraz wykorzystanie tych zasobów do zwiększenia jego aktywności turystycznej.

 

Projekt pt. „Co wieś to inna pieśń” współfinansowany jest w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

logotypy projekt współpracy3

baboszewociechanowdzierzazniajoniecnaruszewoplonskraciazczerwinsksochocinzaluskiczerwinsk

domlgd

okladka publikacji CoWiP

 

ikonka broszura okładka

ikonka

Certyfikaty Przyjazne Mazowsze

IKONKAAA

ikonka2019

IKONKA

 

 

ikonka Ciekawostki Turystyczne

 

ikonka TWÓRCY LOKALNI

 

ikonka produkty lokalne

 

ikonka ciekawe biografie

 

 

2

 

mpnt

 

skrzat

 

 

Skrzatolandia

 

ikonka aktualna

LGD KSIAZKA

napisz

ziemia plonska okladka

okladka do akceptacji 1

IKONKA POTENCJAŁ TURYSTYCZNY

Archiwum artykułów

unnamed

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność