Lokalna Grupa Działania–Przyjazne Mazowsze ogłasza Konkurs grantowy na Inicjatywy Lokalne pt. „Laboratorium Edukacji Lokalnej ”, sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020. Priorytet 3 Aktywni Obywatele.
Konkurs stanowi część projektu pt. „LABORATORIUM EDUKACJI LOKALNEJ” realizowanego przez LGD–Przyjazne Mazowsze. Celem projektu jest wzrost partycypacji obywateli w sprawach publicznych, rozwijanie edukacji obywatelskiej i kompetencji społecznych w powiecie płońskim oraz inwencji i kreatywności mieszkańców a także poprawa współpracy i wzajemnych relacji.
Celem konkursu jest pobudzenie mieszkańców do podejmowania aktywności społecznej poprzez realizowanie mini-projektów w swoim środowisku. Realizowane projekty społeczne mające wymiar edukacyjny będą okazją do nieformalnego uczenia się zarówno przez ich realizatorów jak i odbiorców.
Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z powiatu płońskiego, które wypracują działania wpisujące się w założenia programowe modelu Laboratorium Edukacji Lokalnej (LEL).
Edukacja lokalna będzie odbywać się poprzez inicjatywy mieszkańców realizowane na terenie powiatu płońskiego. Promowane będą projekty wdrażane na obszarach do 20 000 mieszkańców, nastawione na angażowanie społeczności lokalnej w życie publiczne gminy i miejscowości oraz działania na rzecz edukacji historycznej lub kulturalnej lub społecznej wykorzystujące lokalne zasoby, mające charakter cykliczny (minimum raz w miesiącu), innowacyjne.
Zgłaszany projekt może mieć dowolną tematykę, a więc może dotyczyć kultury, ochrony środowiska, rolnictwa, demokracji lokalnej, pomocy społecznej, zdrowia, dziedzictwa kulturowego i tradycji, życia codziennego itd. Jednak by uzyskać dofinansowanie i wsparcie
w ramach LEL powinien spełniać dwa (z pięciu) kryteriów, opisanych w regulaminie konkursu i w koncepcji Modelu LEL, która znajduje się w zakładce pt. „Laboratorium Edukacji Lokalnej” na stronie internetowej:
www.lgdpm.pl
Termin realizacji projektu musi zawierać się w okresie od 8 lipca do 15 listopada 2020 roku, jednak nie wcześniej niż po podpisaniu umowy z LGD–Przyjazne Mazowsze.
Kwota grantu wynosi 5 000 złotych.
Spośród złożonych wniosków wybierzemy 11 inicjatyw, które uzyskają największą liczbę punktów i zmieszczą się w limicie środków – całościowa pula środków, z której będą dofinansowane projekty, wynosi 55 000 PLN.
LGD–PM zapewnia przy realizacji projektu wsparcie merytoryczne i organizacyjne ze strony wyznaczonych opiekunów. Realizacja wybranych inicjatyw finansowana będzie w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 r. Priorytet 3 Aktywni Obywatele.
Skan podpisanego wniosku należy złożyć na udostępnionym formularzu drogą elektroniczną (na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) w nieprzekraczalnym terminie od 16 czerwca do 30 czerwca 2020 roku, (decyduje data wpływu do biura LGD-PM). Można składać również wersję papierową wniosku osobiście w biurze LGD-PM (w dniach od wtorku do czwartku od godziny 9.00 do 13.00) w nieprzekraczalnym terminie od 16 czerwca do 30 czerwca 2020 roku,. Na etapie składania wniosku nie wymagamy od Wnioskodawców formy papierowej ani załączników. Zobowiązani do tego będą jedynie Ci Wnioskodawcy, którzy zostaną wybrani do dofinansowania.
Załączniki:
Załączniki znajdują się również na stronie
www.lgdpm.pl, w zakładce Laboratorium Edukacji Lokalnej.
Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać bezpośrednio w biurze LGD-PM oraz pod numerem telefonu 23 661 31 61 (wtorek, środa czwartek od godziny 9.00 do 13.00) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Informacje o zasadach pracy biura są zamieszczone na stronie internetowej
www.lgdpm.pl.
Zapraszamy do udziału w konkursie!