Najnowsze

Wyróżnione

Tam gdzie słońce nie mówi dobranoc…….

… i dalej świeci nawet po „północy”, a dzieje się tak przez 3 letnie miesiące, kiedy noc staje się dniem. Za to słońce wypoczywa cały miesiąc zimą sprawiając, że tym razem ciemność przejmuje władzę nad światłem. Gwiazda jednak przypomina o swoim istnieniu, przesyłając promienie tworzące piękne zorze polarne. To nie fragment opowieści „Władca pierścieni”. To urokliwa Laponia rozciągająca się na olbrzymim obszarze za kręgiem polarnym na terenie Finlandii, Norwegii, Szwecji i Rosji. Surowe, nietknięte środowisko naturalne, czyste jeziora, lasy rozciągające się na olbrzymich przestrzeniach  a w nich renifery jak z bajek o świętym Mikołaju. Wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat tej krainy.

Czytaj więcej...

Bezpłatna pomoc biura

LGD - Przyjazne Mazowsze zaprasza swoich wnioskodawców i beneficjentów do korzystania z bezpłatnej pomocy Biura.

Czytaj więcej...

Zapraszamy mieszkańców wsi i miasteczek powiatu płońskiego na nasze stoiska

LGD - Przyjazne Mazowsze aktualnie bada jakie są najistotniejsze, zdaniem mieszkańców wsi i miasteczek powiatu płońskiego, kierunki rozwoju obszarów wiejskich. Dążymy do ustalenia potrzeb potencjalnych naszych beneficjentów na terenie działania naszej grupy. Chcemy poznać jakie projekty chcą realizować w niedalekiej przyszłości, jakimi działaniami są zainteresowani.

Czytaj więcej...

Gratulacje dla beneficjentów

Jakie nowe projekty zrealizują nasi beneficjenci ?

Lokalna Grupa Działania- Przyjazne Mazowsze otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego informację o podpisanych umowach oraz o kwotach dofinansowania projektów z naszego obszaru. Serdecznie gratulujemy naszym wnioskodawcom dobrych pomysłów i poprawnych wniosków. Członków LGD-PM i mieszkańców powiatu płońskiego uprzejmie informujemy co zmieni się w naszym otoczeniu dzięki środkom z programu LEADER.

 

Szczegóły

VII Mazowiecki Konkurs Plastyczny o "Laur Sarbiewskiego"

Zapraszamy do udziału w VII Mazowieckim Konkursie Plastycznym o "Laur Sarbiewskiego". Konkurs jest organizowany w ramach X Międzynarodowych Dni Ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego.

Prace można przesyłać do 26 kwietnia 2014 r. na adres: Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej w Ciechanowie, ul. Strażacka 5, 06-400 Ciechanów.

Przeczytaj Regulamin konkursu.

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

 LGD – PM/22/03/2014                                                                                Płońsk, 20.03.2014

 

Szanowni Państwo

 

Działając zgodnie z §19 ust. 2 i 3 Statutu Stowarzyszenia, Zarząd Lokalnej Grupy Działania – Przyjazne Mazowsze zwołuje sprawozdawczo-wyborcze Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia.

Uprzejmie informujemy, iż Zebranie odbędzie się w dniu 27 marca 2014r w Sali konferencyjnej Centrum Edukacyjno - Konferencyjnego Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział Poświętne w Płońsku, ul. H. Sienkiewicza 11, początek obrad - godz. 1600

Czytaj więcej...

Powstało Muzeum Afryki

Dnia 23 września 2013 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zatwierdził statut i wpisał na listę Muzeów utworzonych przez osoby fizyczne Muzeum Afryki w Sobanicach. Właścicielem Muzeum jest Pani Marta Kołodziej natomiast Kustoszem Pan Stefan Kamiński.

Czytaj więcej...

Spotkanie dla organizacji pozarządowych

W dniu 27 lutego 2014 roku o godz. 14.00,  w sali bankietowej MODR Oddział Poświętne w Płońsku , odbyło się spotkanie LGD - Przyjazne Mazowsze z organizacjami pozarządowymi z terenu powiatu płońskiego. Program obejmował omówienie i przedyskutowanie następujących tematów:

- założenia nowego okresu programowania  PROW 2014 - 2020, w tym tzw. „projektów parasolowych”, szczególnie ważnych z punktu widzenia potrzeb organizacji,

- pogłębienie współpracy pomiędzy organizacjami z terenu powiatu płońskiego poprzez powołanie Forum Organizacji Pozarządowych lub innych form współpracy,

- konsultacje koncepcji projektu, który LGD składa na konkurs w ramach FIO 2014, Priorytet 2 Aktywne społeczeństwo (wniosek składany do 7 marca),

Czytaj więcej...

Zapraszamy na szkolenia

Zachęcamy Państwa do udziału w bezpłatnych szkoleniach z  zakresuInicjowania programów rewitalizacji społecznej oraz udziału  w wizytach studyjnych.

Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej w Warszawie zaprasza do udziału w BEZPŁATNYCH SZKOLENIACH  z zakresu Inicjowania programów rewitalizacji społecznej oraz udziału w bezpłatnych wizytach studyjnych.

To niepowtarzalna możliwość zdobycia wiedzy z zakresu rewitalizacji społecznej, ale także zobaczenia jak takie programy są realizowane w innych miejscowościach!

Czytaj więcej...

KONKURS na logo „Przyjazny Skrzat – marka lokalna” rozstrzygnięty

Serdecznie dziękujemy Państwu za udział w konkursie na logo „Przyjazny Skrzat – marka lokalna”. Na konkurs wpłynęło 8 zgłoszeń

W wyniku oceny pierwsze trzy miejsca zajęły prace:

Krzysztof Olender – I miejsce

Magdalena Pieńkosz – II miejsce

Konrad Stępięń  – III miejsce

Komisja konkursowa pozostałym osobom przyznała wyróżnienia.

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone w dniu 7 marca 2014 r. w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku podczas Konferencji Kobieta Przedsiębiorcza w Unii Europejskiej. Osoby nagrodzone i wyróżnione prosimy o zgłaszanie się do stoiska LGD – Przyjazne Mazowsze.

 

ZOBACZ PRACE

Czytaj więcej...

VII Edycja Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego

   LGD - Przyjazne Mazowsze zaprasza i zachęca przedsiębiorców, firmy sektora spożywczego, stowarzyszenia i indywidualnych wytwórców żywności z terenu powiatu płońskiego do wzięcia udziału w VII edycji Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla mazowieckich producentów żywności za najlepszy produkt roku 2013.

Czytaj więcej...

Ważna informacja! Ostatnie nabory wniosków do końca czerwca 2014 roku.

Ważna informacja! Ostatnie nabory wniosków do końca czerwca 2014 roku.

Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze planuje ogłosić, w lutym 2014 roku, ostatni nabór wniosków o przyznanie pomocy z działania: „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” oraz nabór tematyczny z działania: „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, w którym przyjmowane wnioski będą dotyczyły operacji z zakresu aktywnych form spędzania wolnego czasu. Przedsięwzięcie Spędzić czas razem, aktywnie i kulturalnie  (wskaźnik produktu: liczba gospodarstw, w których rozpoczęto lub poszerzono działalność pozarolniczą w kierunku aktywnego spędzania czasu wolnego mieszkańców)

Wnioski będą przyjmowane przez dwa tygodnie w biurze LGD.

Czytaj więcej...

Choinka 2013

Choinka 2013 - Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Płońsku

W dniu 19 grudnia 2013r., już po raz kolejny, Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Płońsku zorganizowało dla swoich podopiecznych zabawę choinkową.  Impreza  odbyła się w Auli Domu Parafialnego przy ul. Jaworskiego. Spotkanie otworzyła Pani Monika Zimnawoda – przewodnicząca Koła a następnie wystąpili zaproszeni goście, przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania – Przyjazne Mazowsze, Starostwa Powiatowego  w Płońsku oraz Urzędu  Miejski ego w Płońsku.

Czytaj więcej...

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

W wyniku przeprowadzenia zapytania ofertowego na wykonanie usługi ewaluacji działań: wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju oraz działalność LGD – Przyjazne Mazowsze dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty .

Czytaj więcej...

Spotkania z Ceramiką

 

Ceramika Raciąż i Gospodarstwo Agroturystyczne Sielanka-Raciąż

Zapraszają na Spotkania z Ceramiką

Glina jest wyjątkowym materiałem, z którego można tworzyć różnorodne rzeczy: od biżuterii, ozdób, przedmiotów codziennego użytku, naczyń, poprzez kafle, po rzeźby plenerowe.. Praca z gliną sprawia, że obcujemy z żywiołami: woda daje plastyczność, powietrze jest niezbędne do podsuszania, ogień utrwala pożądane kształty. Praca ceramiczna skłania do pozostawienia śladu po sobie, ręczne wygniatanie, nadawanie kształtów skłania do refleksji i uspokaja…

Czytaj więcej...

baboszewociechanowdzierzazniajoniecnaruszewoplonskraciazczerwinsksochocinzaluskiczerwinsk

MazDniRol 24

domlgd

okladka publikacji CoWiP

 

ikonka broszura okładka

ikonka

Certyfikaty Przyjazne Mazowsze

IKONKAAA

ikonka2019

IKONKA

 

 

ikonka Ciekawostki Turystyczne

 

ikonka TWÓRCY LOKALNI

 

ikonka produkty lokalne

 

ikonka ciekawe biografie

 

 

2

 

mpnt

 

skrzat

 

 

Skrzatolandia

 

ikonka aktualna

LGD KSIAZKA

napisz

ziemia plonska okladka

okladka do akceptacji 1

IKONKA POTENCJAŁ TURYSTYCZNY

Archiwum artykułów

unnamed

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność