Najnowsze

Wyróżnione

Wyróżniony za zasługi dla rozwoju turystyki na Mazowszu

Mateusz Odoliński ze Stowarzyszenia Nasz Czerwińsk nad Wisłą został wyróżniony dyplomem Marszałka Województwa Mazowieckiego za szczególne zasługi dla rozwoju i promocji turystyki na Mazowszu. Zgłoszenia dokonała Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze. Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się podczas uroczystej Gali zorganizowanej w ramach XIII Sejmiku Województwa Mazowieckiego, 25 września br. w Centrum Kultury Izabelin.
Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Wizyta studyjna w Niemczech

 

 

W dniach  9 - 12 września 2019 r. 20 osobowa grupa wyjechała do Niemiec w ramach operacji pn. „Wymiana doświadczeń, integracja, edukacja, środowisko naturalne” realizowanej przez Stowarzyszenie Społecznej Samopomocy – Lokalna Grupa Działania w Ciechanowie oraz Lokalną Grupę Działania – Przyjazne Mazowsze w Płońsku na zaproszenie przedstawicieli partnerów z Niemiec. Projekt ma na celu podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie innowacyjnych rozwiązań stymulujących rozwój obszarów wiejskich na terenie UE. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Czytaj więcej...

Aktywizacja i integracja społeczności lokalnej przez Kreatywne Kobiety w Jońcu

„Ocalić od zapomnienia”, czyli przywracamy czasy świetności budynku wiejskiego w Soboklęszczu poprzez zwiększenie aktywizacji i integracji społeczności lokalnej" to tytuł projektu grantowego realizowanego przez Stowarzyszenie Kreatywnych Kobiet „Na obcasach” w Jońcu, które na ten cel otrzymało dofinansowanie w wysokości 10 000 zł.

Czytaj więcej...

LGD – Przyjazne Mazowsze na lokalnych imprezach

15 września 2019 r. w Szerominku, przy nowej Parafii pw. Św. Ojca Pio, odbyły się 

XIV Płońskie Gminne Dożynki Diecezji Płockiej i Ziemi Płońskiej.

 

Święto plonów w Gminie Płońsk rozpoczęła polowa Msza św. dziękczynna, której przewodniczył biskup senior Roman Marcinkowski.

Uroczystego powitania dokonał Gospodarz wydarzenia, wójt gminy Płońsk Aleksander Jarosławski, który zaprosił do symbolicznego stołu dożynkowego. W roli starostów dożynkowych w tym roku wystąpili młodzi mieszkańcy gminy Płońsk: Renata Drogosz i Dawid Traczyński.    

Czytaj więcej...

Partnerzy z Hiszpanii na obszarze LGD-Przyjazne Mazowsze

W dniu 15 września 2019r., w ramach międzynarodowego projektu współpracy pt.„Co Wieś to inna pieśń”, na obszarze Lokalnej Grupy Działania-Przyjazne Mazowsze gościliśmy naszego partnera zagranicznego Mancomunidad de Desarrollo Condado de Huelva z siedzibą w Bonares (Hiszpania).

Uczestnikami wizyty byli: Ignacio Caraballo - Marszałek Prowincji  Huelva, Miguel Ángel Curiel Reinoso - prezes Mancomunidad de Desarrollo Condado de Huelva oraz burmistrz gminy Hinojos, Pilar Cendrero Araújo - zastepca dyrektora Mancomunidad de Desarrollo Condado de Huelva, Mayte Jiménez Díaz - manager Mancomunidad de Desarrollo Condado de Huelva, Ángela Olaya Camacho - specjalista do spraw komunikacji w Mancomunidad de Desarrollo Condado de Huelva, koordynatorka projektu.   

Czytaj więcej...

Certyfikaty Marka Przyjazne Mazowsze przyznane

W dniu 10.09.2019 r. po raz pierwszy w siedmioosobowym składzie zebrała się Kapituła Marki Przyjazne Mazowsze: Przewodnicząca Kapituły Pani Danuta Bronowska - Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego O/Poświętne, Wiceprzewodnicząca Pani Katarzyna Ornarowicz - Starostwo Powiatowe w Płońsku, Sekretarz Pani Monika Łabęcka - LGD-PM oraz członkowie Kapituły: Pani Agata Sosińska - Osiecka - Mazowiecki Park Naukowo Technologiczny - Park Spółdzielczy w Płońsku, Pani Paulina Wasiak - MODR O/Poświętne, Pani Zenona Szostek - Specjalista w zakresie produktu lokalnego, Pani Dominika Zacieska - LGD-PM. Przyznano 12 Certyfikatów Marka Przyjazne Mazowsze, które zostaną wręczone o godz. 10.30 podczas Konferencji nt. „Od pola do stołu – lokalnie i legalnie” zorganizowanej w ramach XIV Jesiennego Jarmarku „od pola do stołu” w dniu 15.09.2019 r. 

Czytaj więcej...

Inteligentne wioski –podsumowanie projektu

logotypy

"Smart village – Inteligentna wieś" to innowacyjna, unijna koncepcja rozwoju obszarów wiejskich. Dnia 4 września br. w Starostwie Powiatowym w Płońsku odbyło się  seminarium Lokalnej Grupy Działania- Przyjazne Mazowsze prezentujące bliżej tę tematykę.

Czytaj więcej...

Bo rodzina to podstawa razem z nią jest świetna zabawa! – Festyn w Krysku

 

Wyspa akcji i animacji

 

Festyn w Krysku, którego tematem przewodnim jest rodzina zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez Gminę Naruszewo. W tym roku odbył się w sobotę, 24 sierpnia.  Pogoda dopisała i z pewnością była sprzymierzeńcem fantastycznej, rodzinnej atmosfery, pełnej radości, śmiechu i dobrego nastroju.  

Czytaj więcej...

Wykorzystujmy lokalne dobra- nie zwlekajmy, okazje są na wyciągnięcie ręki

 

Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób społeczności wiejskie w całej Europie opracowują innowacyjne rozwiązania lokalne i pomysłowe podejścia do rewitalizacji usług wiejskich w takich dziedzinach jak energia, transport, opieka społeczna, kultura, oświata i wiele innych? 

Czytaj więcej...

Dożynki gminno - parafialne w Guminie

W niedzielę, 18 sierpnia 2019 r. przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania - Przyjazne Mazowsze uczestniczyli w gminno - parafialnych dożynkach organizowanych przez Gminę Dzierzążnia i Parafię pw. Św. Pankracego w Guminie (gm. Dzierzążnia). 

Czytaj więcej...

LGD – PM na Jarmarku Raciąskim

do artkułu Jarmark Raciąski

W dniach 14 – 15 sierpnia 2019 r. na terenie parku miejskiego w Raciążu odbył się już po raz szósty Jarmark Raciąski, który skupił blisko 80 wystawców prezentujących różnego rodzaju wyroby, pamiątki, rzeźby, rośliny ozdobne, rękodzieło a także produkty kulinarne (wędliny tradycyjne, pieczywo, sery, miody). 

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Festiwal Produktu Lokalnego „Skarby Regionów” w Lubochni

 

Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze zachęca wszystkich producentów, twórców sztuki ludowej, rzemieślników, osoby indywidualne, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, zespoły ludowe oraz inne zainteresowane podmiotydo udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Produktu Lokalnego „Skarby Regionów” w Lubochni organizowanym w dn. 28 -29 września 2019 r. 

Czytaj więcej...

X Rocznica powstania Regionu w Płońsku I.P.A Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji

 

W dniach 26 i 27 lipca LGD-Przyjazne Mazowsze uczestniczyła w uroczystych obchodach X rocznicy powstania Regionu w Płońsku I.P.A .  Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.

Czytaj więcej...

Powstaje Strategia Rozwoju Rolnictwa Ekologicznego – zaproszenie do współpracy

 

 

Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA z Rzuchowej (gm. Pleśna, woj. małopolskie) wraz z partnerami operacji zaprasza do udziału w budowie oddolnej Strategii Rozwoju Rolnictwa Ekologicznego. Ten ważny i ambitny projekt jest skierowany do producentów żywności ekologicznej z terenu czterech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Inicjatorzy przedsięwzięcia są również otwarci na pomysły osób mieszkających w innych województwach.

Czytaj więcej...

Innowacje szansą na rozwój obszarów wiejskich - wyjazd studyjny do Holandii

 

 

Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiejw partnerstwie z Lubelskim Stowarzyszeniem Miłośników Cydru, Lokalną Grupą Działania Owocowy Szlak oraz Lokalną Grupą Działania Zielony Pierścień zaprasza do udziału w wyjeździe studyjnym do Holandii w ramach operacji  pn. „Innowacje szansą na rozwój obszarów wiejskich” w dniach 18-22 sierpnia 2019 roku.

Celem wyjazdu studyjnego  jest podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie innowacyjnych rozwiązań stymulujących rozwój obszarów wiejskich na terenie UE.

Czytaj więcej...

Truskawkowo w Karolinowie

 

Ostatni weekend czerwca br. był bardzo obfity w wydarzenia kulturalne odbywające się w powiecie płońskim. Jednym z nich był IX Festiwal Truskawki Załuski 2019, który corocznie organizowany jest przez Urząd Gminy Załuski na boisku szkolnym w Karolinowie.  W sobotę 29 czerwca br Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze zorganizowała stoisko informacyjno-promocyjne pod wspólnym namiotem z Urzędem Gminy Załuski.

Czytaj więcej...

baboszewociechanowdzierzazniajoniecnaruszewoplonskraciazczerwinsksochocinzaluskiczerwinsk

 

domlgd

okladka publikacji CoWiP

 

ikonka broszura okładka

 

IKONKAAA

 ikonka

IKONKA

 

Certyfikaty Przyjazne Mazowsze

 

ikonka Ciekawostki Turystyczne

 

ikonka TWÓRCY LOKALNI

 

ikonka produkty lokalne

 

ikonka ciekawe biografie

 

 

2

 

mpnt

 

skrzat

 

 

Skrzatolandia

 

ikonka aktualna

LGD KSIAZKA

napisz

ziemia plonska okladka

okladka do akceptacji 1

IKONKA POTENCJAŁ TURYSTYCZNY

Archiwum artykułów

unnamed

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność