Slajd1

Najnowsze

Wyróżnione

„Wsi spokojna- wsi wesoła”

 

„Wsi spokojna- wsi wesoła” to tytuł zadania realizowanego przez Stowarzyszenie „Razem dla wsi” z Goławina w ramach projektu grantowego LGD-Przyjazne Mazowsze „Aktywna Wieś”. Otrzymana na ten cel kwota dofinansowania wynosiła 10 000 zł.

Czytaj więcej...

Wyróżniony za zasługi dla rozwoju turystyki na Mazowszu

Mateusz Odoliński ze Stowarzyszenia Nasz Czerwińsk nad Wisłą został wyróżniony dyplomem Marszałka Województwa Mazowieckiego za szczególne zasługi dla rozwoju i promocji turystyki na Mazowszu. Zgłoszenia dokonała Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze. Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się podczas uroczystej Gali zorganizowanej w ramach XIII Sejmiku Województwa Mazowieckiego, 25 września br. w Centrum Kultury Izabelin.
Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Wizyta studyjna w Niemczech

 

 

W dniach  9 - 12 września 2019 r. 20 osobowa grupa wyjechała do Niemiec w ramach operacji pn. „Wymiana doświadczeń, integracja, edukacja, środowisko naturalne” realizowanej przez Stowarzyszenie Społecznej Samopomocy – Lokalna Grupa Działania w Ciechanowie oraz Lokalną Grupę Działania – Przyjazne Mazowsze w Płońsku na zaproszenie przedstawicieli partnerów z Niemiec. Projekt ma na celu podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie innowacyjnych rozwiązań stymulujących rozwój obszarów wiejskich na terenie UE. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Czytaj więcej...

Aktywizacja i integracja społeczności lokalnej przez Kreatywne Kobiety w Jońcu

„Ocalić od zapomnienia”, czyli przywracamy czasy świetności budynku wiejskiego w Soboklęszczu poprzez zwiększenie aktywizacji i integracji społeczności lokalnej" to tytuł projektu grantowego realizowanego przez Stowarzyszenie Kreatywnych Kobiet „Na obcasach” w Jońcu, które na ten cel otrzymało dofinansowanie w wysokości 10 000 zł.

Czytaj więcej...

LGD – Przyjazne Mazowsze na lokalnych imprezach

15 września 2019 r. w Szerominku, przy nowej Parafii pw. Św. Ojca Pio, odbyły się 

XIV Płońskie Gminne Dożynki Diecezji Płockiej i Ziemi Płońskiej.

 

Święto plonów w Gminie Płońsk rozpoczęła polowa Msza św. dziękczynna, której przewodniczył biskup senior Roman Marcinkowski.

Uroczystego powitania dokonał Gospodarz wydarzenia, wójt gminy Płońsk Aleksander Jarosławski, który zaprosił do symbolicznego stołu dożynkowego. W roli starostów dożynkowych w tym roku wystąpili młodzi mieszkańcy gminy Płońsk: Renata Drogosz i Dawid Traczyński.    

Czytaj więcej...

Partnerzy z Hiszpanii na obszarze LGD-Przyjazne Mazowsze

W dniu 15 września 2019r., w ramach międzynarodowego projektu współpracy pt.„Co Wieś to inna pieśń”, na obszarze Lokalnej Grupy Działania-Przyjazne Mazowsze gościliśmy naszego partnera zagranicznego Mancomunidad de Desarrollo Condado de Huelva z siedzibą w Bonares (Hiszpania).

Uczestnikami wizyty byli: Ignacio Caraballo - Marszałek Prowincji  Huelva, Miguel Ángel Curiel Reinoso - prezes Mancomunidad de Desarrollo Condado de Huelva oraz burmistrz gminy Hinojos, Pilar Cendrero Araújo - zastepca dyrektora Mancomunidad de Desarrollo Condado de Huelva, Mayte Jiménez Díaz - manager Mancomunidad de Desarrollo Condado de Huelva, Ángela Olaya Camacho - specjalista do spraw komunikacji w Mancomunidad de Desarrollo Condado de Huelva, koordynatorka projektu.   

Czytaj więcej...

Certyfikaty Marka Przyjazne Mazowsze przyznane

W dniu 10.09.2019 r. po raz pierwszy w siedmioosobowym składzie zebrała się Kapituła Marki Przyjazne Mazowsze: Przewodnicząca Kapituły Pani Danuta Bronowska - Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego O/Poświętne, Wiceprzewodnicząca Pani Katarzyna Ornarowicz - Starostwo Powiatowe w Płońsku, Sekretarz Pani Monika Łabęcka - LGD-PM oraz członkowie Kapituły: Pani Agata Sosińska - Osiecka - Mazowiecki Park Naukowo Technologiczny - Park Spółdzielczy w Płońsku, Pani Paulina Wasiak - MODR O/Poświętne, Pani Zenona Szostek - Specjalista w zakresie produktu lokalnego, Pani Dominika Zacieska - LGD-PM. Przyznano 12 Certyfikatów Marka Przyjazne Mazowsze, które zostaną wręczone o godz. 10.30 podczas Konferencji nt. „Od pola do stołu – lokalnie i legalnie” zorganizowanej w ramach XIV Jesiennego Jarmarku „od pola do stołu” w dniu 15.09.2019 r. 

Czytaj więcej...

Inteligentne wioski –podsumowanie projektu

logotypy

"Smart village – Inteligentna wieś" to innowacyjna, unijna koncepcja rozwoju obszarów wiejskich. Dnia 4 września br. w Starostwie Powiatowym w Płońsku odbyło się  seminarium Lokalnej Grupy Działania- Przyjazne Mazowsze prezentujące bliżej tę tematykę.

Czytaj więcej...

Bo rodzina to podstawa razem z nią jest świetna zabawa! – Festyn w Krysku

 

Wyspa akcji i animacji

 

Festyn w Krysku, którego tematem przewodnim jest rodzina zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez Gminę Naruszewo. W tym roku odbył się w sobotę, 24 sierpnia.  Pogoda dopisała i z pewnością była sprzymierzeńcem fantastycznej, rodzinnej atmosfery, pełnej radości, śmiechu i dobrego nastroju.  

Czytaj więcej...

Wykorzystujmy lokalne dobra- nie zwlekajmy, okazje są na wyciągnięcie ręki

 

Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób społeczności wiejskie w całej Europie opracowują innowacyjne rozwiązania lokalne i pomysłowe podejścia do rewitalizacji usług wiejskich w takich dziedzinach jak energia, transport, opieka społeczna, kultura, oświata i wiele innych? 

Czytaj więcej...

Dożynki gminno - parafialne w Guminie

W niedzielę, 18 sierpnia 2019 r. przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania - Przyjazne Mazowsze uczestniczyli w gminno - parafialnych dożynkach organizowanych przez Gminę Dzierzążnia i Parafię pw. Św. Pankracego w Guminie (gm. Dzierzążnia). 

Czytaj więcej...

LGD – PM na Jarmarku Raciąskim

do artkułu Jarmark Raciąski

W dniach 14 – 15 sierpnia 2019 r. na terenie parku miejskiego w Raciążu odbył się już po raz szósty Jarmark Raciąski, który skupił blisko 80 wystawców prezentujących różnego rodzaju wyroby, pamiątki, rzeźby, rośliny ozdobne, rękodzieło a także produkty kulinarne (wędliny tradycyjne, pieczywo, sery, miody). 

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Festiwal Produktu Lokalnego „Skarby Regionów” w Lubochni

 

Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze zachęca wszystkich producentów, twórców sztuki ludowej, rzemieślników, osoby indywidualne, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, zespoły ludowe oraz inne zainteresowane podmiotydo udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Produktu Lokalnego „Skarby Regionów” w Lubochni organizowanym w dn. 28 -29 września 2019 r. 

Czytaj więcej...

X Rocznica powstania Regionu w Płońsku I.P.A Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji

 

W dniach 26 i 27 lipca LGD-Przyjazne Mazowsze uczestniczyła w uroczystych obchodach X rocznicy powstania Regionu w Płońsku I.P.A .  Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.

Czytaj więcej...

Powstaje Strategia Rozwoju Rolnictwa Ekologicznego – zaproszenie do współpracy

 

 

Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA z Rzuchowej (gm. Pleśna, woj. małopolskie) wraz z partnerami operacji zaprasza do udziału w budowie oddolnej Strategii Rozwoju Rolnictwa Ekologicznego. Ten ważny i ambitny projekt jest skierowany do producentów żywności ekologicznej z terenu czterech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Inicjatorzy przedsięwzięcia są również otwarci na pomysły osób mieszkających w innych województwach.

Czytaj więcej...

Innowacje szansą na rozwój obszarów wiejskich - wyjazd studyjny do Holandii

 

 

Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiejw partnerstwie z Lubelskim Stowarzyszeniem Miłośników Cydru, Lokalną Grupą Działania Owocowy Szlak oraz Lokalną Grupą Działania Zielony Pierścień zaprasza do udziału w wyjeździe studyjnym do Holandii w ramach operacji  pn. „Innowacje szansą na rozwój obszarów wiejskich” w dniach 18-22 sierpnia 2019 roku.

Celem wyjazdu studyjnego  jest podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie innowacyjnych rozwiązań stymulujących rozwój obszarów wiejskich na terenie UE.

Czytaj więcej...

baboszewociechanowdzierzazniajoniecnaruszewoplonskraciazczerwinsksochocinzaluskiczerwinsk

domlgd

okladka publikacji CoWiP

 

ikonka broszura okładka

 

 

 

 ikonka

IKONKA

 

ikonka Ciekawostki Turystyczne

 

ikonka TWÓRCY LOKALNI

 

ikonka produkty lokalne

 

ikonka ciekawe biografie

 

 

2

 

mpnt

 

skrzat

 

 

Skrzatolandia

 

LGD KSIAZKA

napisz

ziemia plonska okladka

okladka do akceptacji 1

IKONKA POTENCJAŁ TURYSTYCZNY

Archiwum artykułów

unnamed

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność