Najnowsze

Wyróżnione

POPRZYJ NASZĄ PETYCJĘ

 

Szanowni Państwo, mieszkańcy gmin powiatu płońskiego, jeżeli chcecie abyśmy w nowym okresie programowania mogli dalej wspierać firmy, gminy i stowarzyszenia to koniecznie weźcie udział w konsultacjach prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i poprzyjcie nasze starania o zwiększenie pieniędzy na podejście LEADER.  

Czytaj więcej...

Ruszają konkursy w ramach PROO!

Zachęcamy do udziału w konkursach w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO, Edycja 2021 orgaznizowanych przezNarodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Czytaj więcej...

Konkurs o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla mazowieckich producentów żywności za najlepszy produkt roku 2020

 

achęcamy do udziału w XIV edycji Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla mazowieckich producentów żywności za najlepszy produkt roku 2020 organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Czytaj więcej...

Razem, lepiej, ciekawiej - trzydzieści dwie opowieści o wspólnocie - poznaj najnowszą publikację KSOW

 

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją pt. „Razem, lepiej, ciekawiej. Trzydzieści dwie opowieści o wspólnocie” podsumowującej „Konkurs na projekty współpracy”, który został zorganizowany przez Jednostkę Centralną KSOW w ostatnim kwartale ubiegłego roku. W broszurze zgromadzono projekty współpracy międzyterytorialnej i międzynarodowej zgłoszone przez lokalne grupy działania z Polski w trzech kategoriach tematycznych: kapitał społeczny, dziedzictwo lokalne, rozwój lokalny oraz turystyka.

Czytaj więcej...

Prośba o udział w konsultacjach dla mieszkańców gmin powiatu płońskiego

 

Zachęcamy mieszkańców gmin powiatu płońskiego do udziału w konsultacjach podsumowujących wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju w 2020 roku. Rok ubiegły był szczególny ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP konkursu „Innowacyjny samorząd”

 

Rusza druga edycja organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP konkursu „Innowacyjny samorząd”. Konkurs skierowany jest do wszystkich samorządów, które mogą pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami wdrożonymi w swoich jednostkach.

Czytaj więcej...

Mazowiecki e-bazarek

Zachęcamy do korzystania z oferty mazowieckiego e-bazarku, który umożliwia sprzedaż wysokiej jakości produktów oraz usług bez udziału pośrednika, w dowolnym czasie i miejscu. Oferta adresowana jest jest do rolników, producentów rolnych, przetwórców lokalnej, tradycyjnej i ekologicznej żywności,

Czytaj więcej...

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

 

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu EtnoPolska 2021. Program zakłada dofinansowanie zadań wzmacniających tożsamość kulturową i uczestnictwo w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym.

Czytaj więcej...

Weź udział w II Konkursie „Moja SMART wieś. IDEA i FAKT”

 

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk (Partner KSOW) zaprasza do wzięcia udziału w konkursie pt. „Moja SMART wieś. IDEA i FAKT", w ramach naboru 4/2020 Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Czytaj więcej...

Komunikat dotyczący planowanego naboru wniosków w zakresie podejmowania działalności gospodarczej

 

Komunikat  dotyczący planowanego naboru wniosków w zakresie podejmowania działalności gospodarczej

 

Szanowni Państwo, 

 

w związku z licznymi prośbami ze strony osób zainteresowanych o przesunięcie terminu naboru, ze względu na pandemię i problemy z pozyskaniem niezbędnych dokumentów i pozwoleń, informujemy, że prowadzimy w tym celu uzgodnienia z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Prośby te adresowane są zarówno do biura LGD jak również do władz samorządowych gmin. 

Czytaj więcej...

Nabór projektów w trzecim europejskim konkursie na projekty z PROW 2014-2020 w ramach trzeciej edycji Rural Inspiration Awards (RIA)

Rozpoczął się nabór projektów w ramach trzeciej edycji Rural Inspiration Awards (RIA). Tegoroczny temat – „Nasza wiejska przyszłość” – nawiązuje do prac Komisji Europejskiej nad długoterminową wizją dla obszarów wiejskich. 

Czytaj więcej...

Zdobądź wiedzę z zakresu serowarstwa i weź udział w szkoleniu !!!

 

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu wraz z partnerami: Stowarzyszeniem Serowarów Rzemieślniczych, Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego oraz SEROWAR s.c. Edyta Kardaszewicz, Jakub Krężel  zaprasza do udziału w szkoleniach organizowanych w ramach projektu „Kierunek na rozwój - szkolenia i wyjazdy studyjne dla branży serowarskiej” 

Czytaj więcej...

Konkurs dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – ogłasza konkurs nr 5/2021 dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) na wybór operacji, które będą realizowane w 2021 r. w ramach dwuletniego planu operacyjnego na lata 2020–2021.

Czytaj więcej...

Podsumowanie projektu pt. Laboratorium Edukacji Lokalnej realizowanego przez LGD-Przyjazne Mazowsze

 

Koncepcja Laboratorium Edukacji Lokalnej (LEL) nawiązuje do idei uniwersytetów ludowych. Zrodziła się podczas spotkań konsultacyjnych z realizatorami inicjatyw społecznych i mieszkańcami wsi. Uczestnicy wskazywali na dużą potrzebę zaangażowania ludzi w praktyczne działania, podejmowane przez mieszkańców i lokalne organizacje. Dyskutowano na temat konieczności poszerzania poziomu wiedzy i umiejętności  społeczności lokalnej z zakresu środowiska lokalnego, rozwiązywania lokalnych problemów, kształtowania postaw społecznych i obywatelskich. 

Czytaj więcej...

Przyznano Certyfikaty Marka Przyjazne Mazowsze - II edycja

 

W dniu 08.10.2020 r.  w pięcioosobowym składzie zebrała się Kapituła Marki Przyjazne Mazowsze: Przewodnicząca Kapituły Pani Danuta Bronowska - Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego O/Poświętne, Wiceprzewodnicząca Pani Katarzyna Ornarowicz - Starostwo Powiatowe w Płońsku, Sekretarz Pani Monika Łabęcka - LGD-PM oraz członkowie Kapituły: Pani Zenona Szostek - Specjalista w zakresie produktu lokalnego, Pani Dominika Zacieska - LGD-PM. 

Czytaj więcej...

baboszewociechanowdzierzazniajoniecnaruszewoplonskraciazczerwinsksochocinzaluskiczerwinsk

 

domlgd

okladka publikacji CoWiP

 

ikonka broszura okładka

 

IKONKAAA

 ikonka

IKONKA

 

Certyfikaty Przyjazne Mazowsze

 

ikonka Ciekawostki Turystyczne

 

ikonka TWÓRCY LOKALNI

 

ikonka produkty lokalne

 

ikonka ciekawe biografie

 

 

2

 

mpnt

 

skrzat

 

 

Skrzatolandia

 

ikonka aktualna

LGD KSIAZKA

napisz

ziemia plonska okladka

okladka do akceptacji 1

IKONKA POTENCJAŁ TURYSTYCZNY

Archiwum artykułów

unnamed

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność