Najnowsze

Wyróżnione

Tworzymy markę lokalną!

W dniach 16-17 luty 2024 r.odbyły się warsztaty zorganizowane przez LGD - Przyjazne Mazowsze poświęcone wspólnemu budowaniu marki lokalnej. W spotkaniu, które miało miejsce w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym MODR O/Poświętne brali udział przedstawiciele różnych sektorów naszego obszaru, głównie lokalnych JST i NGO oraz mieszkańcy. 

Czytaj więcej...

Podsumowanie realizacji LSR i działalności LGD-PM za 2023 rok – warsztat analityczno-refleksyjny

W dniu 22 lutego 2024 r. w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym MODR O/Poświętne w Płońsku odbyły się warsztaty refleksyjne na temat realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju i działalności LGD-Przyjazne Mazowsze za 2023 rok. 

Czytaj więcej...

Zapraszamy mieszkańców gminy i powiatu płońskiego na konsultacje na temat możliwości pozyskiwania funduszy europejskich

Konsultant Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Ciechanowie, w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego, będzie udzielał informacji na temat możliwości pozyskiwania funduszy europejskich dla mieszkańców gminy i powiatu płońskiego. Konsultacje prowadzone będą w dniu 22.03.2024 r. w godzinach 12.00-14.30 w siedzibie Lokalnej Grupy Działania - Przyjazne Mazowsze, ul. H. Sienkiewicza 11, 09-100 Płońsk.

Czytaj więcej...

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁTWORZENIA „MARKOWEJ OPOWIEŚCI O PRZYJAZNYM MAZOWSZU

 Lokalna Grupa Działania - Przyjazne Mazowsze zaprasza na bezpłatne warsztaty dot. budowania marki lokalnej, które odbędą się 16 - 17 lutego 2024 r. godz. 9:00 – 15:00 w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym MODR O/Poświętne.

Czytaj więcej...

Powstaje publikacja o naszych lokalnych produktach kulinarnych

Do jej współtworzenia zapraszamy KGW, NGO, gospodarstwa agroturystyczne, przedsiębiorców z obszaru działania LGD-Przyjazne Mazowsze.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty z przetwórstwa owoców!

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, KGW oraz wszystkich miłośników owoców z obszaru LGD  -Przyjazne Mazowsze, zainteresowanych tematyką przetwórstwa owoców na bezpłatne warsztaty z zakresu produkcji cydru w ramach Mazowieckich Dobrych Praktyk i Tradycji Kulinarnych, które odbędą się 28 lutego 2024 r. w godz. 10 – 15 w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym MODR O/Poświętne w Płońsku, ul. H. Sienkiewicza 11.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na warsztaty refleksyjne w ramach ewaluacji wewnętrznej LGD za rok 2023

Szanowni Państwo,

Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze serdecznie zaprasza na warsztaty refleksyjne, których celem jest analiza procesu wdrażania, efektów oraz zmian w otoczeniu LSR za rok 2023. Realizacja warsztatów jest zadaniem obowiązkowym każdej LGD.

Czytaj więcej...

Nowe fundusze dla mieszkańców naszego obszaru - UMOWA NA REALIZACJĘ LSR PODPISANA!

W dniu 15 grudnia 2023 r. w Muzeum Mazowieckim w Płocku Pani Danuta Kucińska – prezes zarządu LGD – Przyjazne Mazowsze oraz Pani Agnieszka Matoblewska – zastępca prezesa zarządu podpisały z Panem Adamem Struzikiem – Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Umowę o warunkach i sposobie realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

Czytaj więcej...

Informacja o naborze wniosków o przyznanie pomocy

Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020

Czytaj więcej...

Konsultacje podsumowujące wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju w 2023 roku

Szanowni Państwo,
Zachęcamy do udziału w konsultacjach podsumowujących wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju w 2023 roku.

Czytaj więcej...

OPERACJA WŁASNA LGD – BRAK ZGŁOSZEŃ

W związku z umieszczeniem w dniu 15 listopada 2023 r. na stronie internetowej Lokalnej Grupy Działania – Przyjazne Mazowsze  informacji  nr 2/2023/OW o planowanej do realizacji operacji własnej LGD w ramach przedsięwzięcia: Marka - Przyjazne Mazowsze  informujemy, że w terminie 30 dni od dnia zamieszczenia w/w informacji, tj. do dnia 14 grudnia 2023 roku, żaden podmiot inny niż LGD, a uprawniony do wsparcia, nie zgłosił zamiaru realizacji operacji własnej.

Czytaj więcej...

Informacja o planowanej do realizacji operacji własnej nr 2/2023/OW z dnia 15.11.2023 r.

Opublikowano dnia 15.11.2023  r.
 
Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze działająca na terenie gmin: Baboszewo, Miasto i Gmina Czerwińsk nad Wisła, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Miasto i Gmina Nowe Miasto, Płońsk, Raciąż, Miasto Raciąż, Miasto i Gmina Sochocin, Załuski, informuje o zamiarze realizacji operacji własnej, o której mowa w art. 17 ust 6 Ustawy z dn. 20 lutego 2015 r. o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności (Dz. U. poz. 378, z późn.zm.) w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Czytaj więcej...

Święta tuż, tuż…. Warsztaty z dekorowania pierników

Nic tak słodko nie przypomina o Świętach Bożego Narodzenia jak wspólne dekorowanie pierniczków, dlatego 8 grudnia 2023 r.  w świątecznej atmosferze w świetlicy wiejskiej w Szerominku odbyły się rodzinne warsztaty zdobienia pierników.

Czytaj więcej...

Spotkanie konsultacyjne z Gospodarzami gmin naszego powiatu

W dniu 8 grudnia 2023 r. w Sali przy Restauracji Poświętnie w Płońsku odbyło się spotkanie konsultacyjne z Gospodarzami gmin naszego powiatu dotyczące omówienia Operacji własnej, w ramach której planujemy od lutego/marca do maja 2024 roku działania związane z budowaniem marki lokalnej gmin naszego. Ponadto przy tej okazji uzgodniliśmy sprawy bieżące dotyczące wykorzystania pozostałych z naborów

Czytaj więcej...

Konkurs fotograficzny „Oblicza zimy”

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Płońsku.

Tematem Konkursu jest szeroko pojęte przedstawienie zimy. Jej różnorodne aspekty i oblicza.  

Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do osób powyżej 16-go roku życia.

Czytaj więcej...

„Czyste powietrze dla Europy – czyste powietrze dla nas” – nowa publikacja LGD-Przyjazne Mazowsze


\\Nas136753\dane\skan\Nadleśnictwo\logotypy i slogan.jpg

Szanowni Państwo,

Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z publikację wydaną w ramach projektu  „Czyste powietrze dla Europy – czyste powietrze dla nas”. Realizatorem projektu była Lokalna Grupa Działania - Przyjazne Mazowsze we współpracy z Nadleśnictwem Płońsk. 

Czytaj więcej...

baboszewociechanowdzierzazniajoniecnaruszewoplonskraciazczerwinsksochocinzaluskiczerwinsk

MazDniRol 24

domlgd

okladka publikacji CoWiP

 

ikonka broszura okładka

ikonka

Certyfikaty Przyjazne Mazowsze

IKONKAAA

ikonka2019

IKONKA

 

 

ikonka Ciekawostki Turystyczne

 

ikonka TWÓRCY LOKALNI

 

ikonka produkty lokalne

 

ikonka ciekawe biografie

 

 

2

 

mpnt

 

skrzat

 

 

Skrzatolandia

 

ikonka aktualna

LGD KSIAZKA

napisz

ziemia plonska okladka

okladka do akceptacji 1

IKONKA POTENCJAŁ TURYSTYCZNY

Archiwum artykułów

unnamed

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność