Najnowsze

Wyróżnione

Wręczono Certyfikaty Marka Przyjazne Mazowsze – V edycja

W dniu 17 września 2023 r. podczas XVII Jarmarku Jesiennego „od pola do stołu” Prezes Zarządu Danuta Kucińska, Zastępca Prezesa Zarządu Agnieszka Matoblewska oraz Przewodnicząca Kapituły Danuta Bronowska wręczyły Certyfikaty Marka Przyjazne Mazowsze, przyznane wnioskodawcom w ramach V edycji.

Czytaj więcej...

Wirtualny Teatr Historii – zapraszamy !!!


\\Nas136753\dane\skan\Szkolenia 2023\Niepodległa - pokazy VR\logotypy do pokazy VR\ułożenie 1.jpg

 

LGD- Przyjazne Mazowsze serdecznie zaprasza na bezpłatne pokazy filmów VR w ramach Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”! Pokazy odbędą się podczas Jarmarku ”Od pola do stołu, w dworku Sienkiewiczówka, 17 września 2023r. od godziny 10.000 do 16.00. 

Czytaj więcej...

Przyznano Certyfikaty Marka Przyjazne Mazowsze - V edycja

W dniu 13.09.2023 r. zebrała się Kapituła Marki Przyjazne Mazowsze w pięcioosobowym składzie: Przewodnicząca Kapituły Pani Danuta Bronowska - Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego O/Poświętne, Wiceprzewodnicząca Pani Katarzyna Ornarowicz - Starostwo Powiatowe w Płońsku, Sekretarz Pani Monika Łabęcka – pracownik LGD-PM oraz Pani Anna Goliasz – członek LGD-PM i Pani Zenona Szostek – członek LGD-PM, Specjalista w zakresie produktu lokalnego. 

Czytaj więcej...

Wirtualny Teatr Historii - zapraszamy

LGD- Przyjazne Mazowsze serdecznie zaprasza na bezpłatne kino historyczne VR w ramach Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”! Pokazy odbędą się podczas Jarmarku ”Od pola do stołu, w dworku Sienkiewiczówka, 17 września 2023r. od godziny 10.000 do 16.00. 

Czytaj więcej...

Relacja z wyjazdu studyjnego do LGD Korona Północnego Krakowa

Screenshot 2023 09 11 at 08.37.01

Za nami 3 dni wizyty studyjnej dla Kół Gospodyń Wiejskich i lokalnych stowarzyszeń z obszaru działania Lokalna Grupa Działania - Przyjazne Mazowsze do LGD Korona Północnego Krakowa. Dzięki środkom pozyskanym z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich mieliśmy  okazję poznać dobre praktyki w zakresie budowania marki lokalnej. Pierwszego dnia uczestnicy wzięli  udział w szkoleniu pn. ,,Rola marki lokalnej w promocji i sprzedaży lokalnych produktów na przykładzie Marki Lokalnej Spichlerz Koronny", który poprowadziła Olga Gałek specjalistka ds. marki lokalnej i produktu lokalnego, a także odwiedzili  lokalnych producentów: serów kozich w Farmie Manowce oraz gospodarstwo rolne Jolanta i Cyprian Bebak, producentów przetworów z róży pomarszczonej znajdujących się na terenie stowarzyszenia.

Czytaj więcej...

"Czyste powietrze dla Europy” – czyste powietrze dla nas

Screenshot 2023 09 01 at 09.23.32

Czyste powietrze to podstawa wszelkiego życia na ziemi – oddychają nim ludzie, zwierzęta i rośliny!

 

Niestety, w miarę rozwoju cywilizacji nasze powietrze znacznie straciło na swojej czystości. Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje na zanieczyszczenie powietrza jako największe środowiskowe zagrożenie dla zdrowia społeczności. Wiele publikacji wymienia działalność człowieka jako jedną z głównych przyczyn zanieczyszczeń.

Czytaj więcej...

UZYSKAJ CERTYFIKAT MARKA PRZYJAZNE MAZOWSZE (V EDYCJA 2023)

Celem certyfikatu Marka Przyjazne Mazowsze jest wyróżnienie produktów i przetworów żywnościowych wysokiej jakości, produkowanych na terenie LGD-Przyjazne Mazowsze i odległym od tego obszaru do 50 km takich jak warzywa, owoce, soki tłoczone, miód, dynie, chleb, wędliny, sery, oleje i inne, ale także rękodzieła i rzemiosła, usług oraz inicjatyw promujących obszar LGD-PM.

Czytaj więcej...

Umowa podpisana!!!

Screenshot 2023 07 11 at 08.58.35

 

W dniu 7 lipca 2023 roku w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej została podpisana umowa na realizację zadania publicznego pt. „Czyste powietrze dla Europy – czyste powietrze dla nas” pomiędzy Województwem Mazowieckim a Lokalną Grupą Działania - Przyjazne Mazowsze.  Zarząd Województwa Mazowieckiego reprezentowali: Pan Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, natomiast LGD - Przyjazne Mazowsze reprezentowały: Pani Danuta Kucińska- Prezes Zarządu i Agnieszka Matoblewska - Zastępca Prezesa Zarządu.

Czytaj więcej...

Szkolenie dla „zjadaczy miodu”

W ramach Mazowieckich Dobrych Praktyk Pszczelarskich w dniu 5 lipca 2023 r. w OSP w Nowej Górze (gmina Staroźreby) odbyło się szkolenie dla „zjadaczy miodu”. Organizatorami spotkania byli: Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze przy współpracy KGW w Pilichówku i KGW w Nowej Górze. Uczestników przywitały panie z KGW: Agnieszka Pielat (KGW w Pilichówku), Anna Stradomska (KGW w Nowej Górze) oraz Danuta Kucińska – prezes LGD-PM.

Czytaj więcej...

Zarząd LGD z absolutorium za 2022 r.

W czwartek, 29 czerwca 2023 r. w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym MODR O/Poświętne odbyło się Walne Zebranie Członków LGD-Przyjazne Mazowsze. Celem spotkania było przedstawienie sprawozdań: merytorycznego, finansowego i Komisji Rewizyjnej z działalności stowarzyszenia za rok 2022. Wszystkie sprawozdania zostały przyjęte uchwałami przez Członków LGD. Zarząd LGD-Przyjazne Mazowsze uzyskał absolutorium za rok 2022. Zatwierdzono również zmiany w Planie działania wskazującym harmonogram osiągania poszczególnych wskaźników produktu.

Czytaj więcej...

Relacja z wyjazdu studyjnego „Lepszy przykład niż wykład – po sąsiedzku w warmińsko-mazurskim”

Screenshot 2023 07 03 at 09.40.08

W dniach 26 - 28 czerwca 40 osób z terenu działania Oddziałów MODR Warszawa: Poświętne w Płońsku, Bielice i Płock uczestniczyło w wyjeździe studyjnym, który odbył się w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan Operacyjny na lata 2022-2023. Organizatorem wyjazdu był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego we współpracy z Lokalną Grupą Działania- Przyjazne Mazowsze w Płońsku.

Czytaj więcej...

Konkurs „Przyjazna wieś”

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Przyjazna wieś", gdzie Twoja inicjatywa ma szansę zdobyć uznanie, stać się źródłem inspiracji dla innych, a także przynieść Ci atrakcyjne nagrody o wartości nawet do 10 000 zł! Niezależnie od tego, czy jesteś rolnikiem, przedsiębiorcą, członkiem lokalnej organizacji, czy samorządu — to jest konkurs dla Ciebie.

Czytaj więcej...

Złożyliśmy wniosek o wybór LSR na lata 2023-2027

W dniu 7 czerwca 2023 r. złożyliśmy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego wniosek o wybór Lokalnej Grupy Działania do realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027. Ubiegamy się o ponad 9 mln zł na realizację inwestycji i inicjatyw lokalnej społeczności.

Czytaj więcej...

Wizyta studyjna do LGD Korona Północnego Krakowa

logotypy KSOW 2023 2

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli KGW z powiatu płońskiego do udziału w wizycie studyjnej

pn. „Poznajemy markę lokalną Spichlerz Koronny – wizyta studyjna”. Wyjazd został zorganizowany we współpracy z LGD- Korona Północnego Krakowa i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Kwota uzyskanego dofinansowania wynosi 36.700,00 zł

Czytaj więcej...

Z wizytą do LGD Korona Północnego Krakowa – mamy dofinansowanie

logotypy slogan

W dniu 7 czerwca 2023 r. podpisaliśmy z Samorządem Województwa Mazowieckiego umowę na dofinansowanie operacji pn.: „Poznajemy markę lokalną Spichlerz Koronny – wizyta studyjna”.

Czytaj więcej...

baboszewociechanowdzierzazniajoniecnaruszewoplonskraciazczerwinsksochocinzaluskiczerwinsk

domlgd

okladka publikacji CoWiP

 

ikonka broszura okładka

ikonka

Certyfikaty Przyjazne Mazowsze

IKONKAAA

ikonka2019

IKONKA

 

 

ikonka Ciekawostki Turystyczne

 

ikonka TWÓRCY LOKALNI

 

ikonka produkty lokalne

 

ikonka ciekawe biografie

 

 

2

 

mpnt

 

skrzat

 

 

Skrzatolandia

 

ikonka aktualna

LGD KSIAZKA

napisz

ziemia plonska okladka

okladka do akceptacji 1

IKONKA POTENCJAŁ TURYSTYCZNY

Archiwum artykułów

unnamed

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność