Szanowni Państwo,
Szanowni Państwo
Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców obszaru LGD-Przyjazne Mazowsze do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju oraz w kryteriach oceny projektów.
Bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższymi materiałami, w których propozycja zmian została opracowana na podstawie ewaluacji on-going, wniosków beneficjentów, opinii ekspertów, przedstawicieli samorządów lokalnych oraz członków Rady Stowarzyszenia. Zmiany zaznaczono kolorem żółtym.
W dniu 10 listopada 2022 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie przedstawicielki LGD - Przyjazne Mazowsze Prezes Zarządu Danuta Kucińska oraz Zastępca Prezesa Zarządu Agnieszka Matoblewska wręczyły Certyfikaty Marka Przyjazne Mazowsze, przyznane wnioskodawcom przez Kapitułę w IV edycji. W uroczystości wzięli także udział: Pan Jerzy Ryziński - Burmistrz Miasta i Gminy Sochocin oraz Pan Kryspin Kadej - Dyrektor MGOK w Sochocinie, którzy składali gratulacje laureatom. Przy okazji wręczenia Certyfikatów uczestnicy obejrzeli film pt. „Z bogactw natury – Sochocińskie guziki” i zwiedzili Izbę Pamiątkową Guzikarstwa.
Szanowni Państwo,
Zachęcamy do udziału w konsultacjach podsumowujących wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju w 2022 roku. Ankieta mierząca satysfakcję mieszkańców na temat warunków życia w danej gminie dostępna jest na naszej stronie internetowej
Samorząd Województwa Mazowieckiego, mając na uwadze potrzebę promowania produktów żywnościowych wytwarzanych przez mazowieckich producentów żywności organizuje XVI edycję Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla mazowieckich producentów żywności za najlepszy produkt roku 2022.
Pani Małgorzata Oszczyk otrzymała Certyfikat Marka Przyjazne Mazowsze za KWIACIARNIĘ DZIKA RÓŻA w kategorii usługa w ramach IV edycji. Serdecznie gratulujemy !!!
Pan Michał Wróbel otrzymał Certyfikat Marka Przyjazne Mazowsze za projekt „Błazen Jajosz”, prezenter wydarzeń historycznych i promotor średniowiecznej części historii Mazowsza w kategorii usługa.
Koło Gospodyń Wiejskich Ciecierzanki z Ciecierska otrzymało trzy Certyfikaty Marka Przyjazne Mazowsze za RĘKODZIEŁO, KACZKĘ FASZEROWANĄ oraz NALEWKĘ CYTRYNOWĄ –DAR CIECIERZANEK w kategorii produkt.
Stowarzyszenie Academia Europaea Sarbieviana otrzymało Certyfikat Marka Przyjazne Mazowsze za inicjatywę pn. Międzynarodowy Festiwal Ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego „Chrześcijański Horacy z Mazowsza”, w ramach IV edycji.
Firma Objazdowy Warsztat Kreatywny Pani Katarzyny Bańkowskiej z Brześcia Nowego (gm. Baboszewo) otrzymała Certyfikat Marka Przyjazne Mazowsze za OBJAZDOWY WARSZTAT KREATYWNY w kategorii usługa, w ramach IV edycji. Gratulujemy!!!
Pani Stanisława Rólka otrzymała Certyfikat Marka Przyjazne Mazowsze w kategorii produkt za malarstwo w ramach IV edycji. Serdecznie gratulujemy !!!
Świeży, pachnący, rumiany… Chleb - od tysięcy lat jest jednym z podstawowych produktów żywnościowych w diecie człowieka . W naszym kraju historia pokazuje, że chleb w różnej formie, czy to kołacza, czy podpłomyka stanowił istotny element tradycji.
W dniu 13.10.2022 r. w pięcioosobowym składzie zebrała się Kapituła Marki Przyjazne Mazowsze: Przewodnicząca Kapituły Pani Danuta Bronowska - Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego O/Poświętne, Wiceprzewodnicząca Pani Katarzyna Ornarowicz - Starostwo Powiatowe w Płońsku, Sekretarz Pani Monika Łabęcka – pracownik LGD-PM oraz Pani Anna Goliasz – członek LGD-PM i Pani Zenona Szostek – członek LGD-PM, Specjalista w zakresie produktu lokalnego.
W dniu 25 października 2022 r. gościliśmy na obszarze Stowarzyszenia Dolina Pilicy. W wizycie studyjnej pt. „Marka lokalna - jak to działa?” wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich i organizacje pozarządowe z obszaru LGD-PM.
Celem certyfikatu Marka Przyjazne Mazowsze jest wyróżnienie produktów i przetworów żywnościowych wysokiej jakości, produkowanych na terenie LGD-Przyjazne Mazowsze i odległym od tego obszaru do 50 km takich jak warzywa, owoce, soki tłoczone, miód, dynie, chleb, wędliny, sery, oleje i inne, ale także rękodzieła i rzemiosła, usług oraz inicjatyw promujących obszar LGD-PM.
W czwartek, 29 września 2022 r. w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym MODR O/Poświętne odbyło się Walne Zebranie Członków LGD-Przyjazne Mazowsze. Celem spotkania było przedstawienie sprawozdań: merytorycznego, finansowego i Komisji Rewizyjnej z działalności stowarzyszenia za rok 2021. Wszystkie sprawozdania zostały przyjęte uchwałami przez Członków LGD. Zarząd LGD-Przyjazne Mazowsze uzyskał absolutorium za rok 2021. Wybrano także członków Rady Stowarzyszenia na nową kadencję 2022 – 2024.
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach
Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach
Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność
Wszelkie prawa zastrzeżone. Lokalna Grupa Działania - Przyjazne Mazowsze
Projekt i realizacja: Konrad Stępień
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...